راهنما
1401/01/21
رمانی از تولستوی

تاریخ جهان همواره مملو از نویسندگانی بردبار که با به قلم درآوردن وقایع و حقایق یا افسانه هایی بی نظیر کمک کردند که بتوانیم از دید دیگری نیز به این جهان بنگریم و با داستان هایشان غرق در رویا و یا حتی برای چند لحظه حس خوبی را تجربه کنیم رمانی از لئو تولستوی به نام «آناستازیا» که اولین بار در قالب کتاب در سال ۱۸۷۸ منتشر شد به عنوان یکی از برجسته ترین و مشهورترین آثار در جهان نویسندگی محسوب میشود. لئو تولستوی یکی از بزرگ ترین نویسندگان و رمان نویسان روسی در تمام جهان شناخته می شود او به رمان نه به عنوان منبع سرگرمی، بلکه به عنوان ابزاری برای آموزش روانشناختی نگاه می کرد. از نظر او، این عالی ترین ابزاری بود که به وسیله آن می توانیم دیگران را بشناسیم، به ویژه با کسانی که ممکن است از بیرون ناخوشایند به نظر برسند و در نتیجه انسانیت و بردباری خود را گسترش دهیم.

لئو تولستوی سال ۱۸۲۸ در یک ملک خانوادگی بزرگ، صد مایلی جنوب مسکو چشم به جهان گشود .

تولستوی فرزندی اشراف زاده از یک خانواده ی برجسته بود و بیشتر عمر خود را در املاک خانوادگی خود یاسنایا پولیانا گذراند. پس از دوران جوانی تا حدودی از هم گسیخته، در ارتش خدمت کرد او فیلسوف و فعال اجتماعی روسی نیز بود که تأثیر بسیاری در در تحولات آنارشیسم مسیحی و جنبش های مقاومت بدون خشونت داشت که نام او در کنار مهاتما گاندی، مارتین لوتر کینگ، جونیور، و جیمز بیول به خوبی میدرخشد.

آثاری که امروزه از این نویسنده ی مطرح به جای مانده است هرکدام به گونه ای یک شاهکار ادبی محسوب میشود که بئون شک ارزش بارها و بارها خواندن را دارند. که شناخته شده ترین آنها را می توان شیطان، سعادت زناشویی، ارباب و بنده، جنگ و صلح، مرگ ایوان ایلیچ، آناستازیا و اعتراف، دانست.

هیچ کَس از وضع و روزگار خود راضی نیست،

اما همه کَس از عقل و خِرد خود رضایت دارد...!!

www.JADVALKATIBEH.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول