راهنما
1401/01/21
سریالی با بازی ایرج نوذری

ایرج نوذری چهره‌ای شناخته شده و محبوب در سینمای ایران است بدون شک او را می‌توان یکی از بازیگران باسابقه و بدون حاشیه سینما معرفی کرد او به دلیل استعدادی ذاتی و بی نظیری که در هنرپیشگی دارد عملکردی بسیار درخشانی را در حرفه‌اش به تصویر کشید این بازیگر توانمند علاوه بر بازیگری در حرفه‌هایی مختلفی چون دوبلوری، گویندگی، مجری، استاد سازهای کوبه‌ای و جالب‌تر از همه قهرمان کونگ فو سرآمد است. «کلانتر» یکی از فیلم‌هایی است که با حضور ایرج بسیار درخشید این فیلم در دو بخش به نام کلانتر یک و دو در سال‌های ۱۳۸۲ و ۱۳۸۴ منتشر شد.

ایرج نوذری هفتم اسفند ماه سال ۱۳۴۲ در خانواده‌ای اهل هنر در تهران متولد شد پدر او مرحوم منوچهر نوذری یکی از چهره‌های برجسته سینمای ایران است که همین دلیلی برای علاقه‌مندی ایرج به سینما و پا گذاشتن او به دنیای هنر و شهرت شد.

لازم به ذکر است که ایرج فارغ التحصیل رشته زبان و به چند زبان دیگر نظیر هندی، اردو، اسپانیایی و سنسکریت کاملا مسلط است.

اولین تجربه بازیگری ایرج در سال ۱۳۷۰ در حالی که ۲۸ سال سن داشت در فیلمهای  اونیار از شهرام اسدی و آخرین تلاش از سیامک اعتمادی بود که بعد از آن به خارج از کشور مهاجرت کرد که در همین سال با همسر اسپانیائی خود آشنا شد و ازدواج کرد حاصل این ازدواج دو دختر به نام های دلربا و دلناز است.

ایرج بعد از دوازده سال به ایران بازگشت و با بازی در فیلم مسافری از هند یک بازگشت طوفانی برای خود رقم زد و به اوج شهرت خود رسید این فیلم به یکی از پربیننده ترین سریال ها بعد از انقلاب و با ۹۶ درصد تماشاگر در ایران تبدیل شد.

از دیگر فیلم هایی که با هنرمندی ایرج همراه است می توان ملکوت، ریحانه، آخرین تلاش، ملاقات با طوطی، کافه ستاره، دوستی از جنس آتش، آکواریوم، اغما، خواب زده و ... اشاره کرد.

 www.JADVALKATIBEH.com

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول