راهنما
1401/01/23
واحد پول آسیایی

پول چیست؟ چه زمانی پول اختراع شد؟ چه کسی پول را اختراع کرد؟ تاریخچه پول بسیار جذاب است و به هزاران سال قبل باز می گردد. از روزهای اولیه مبادله تا اولین سکه های فلزی و در نهایت اولین پول کاغذی که همیشه تأثیر مهمی بر نحوه عملکرد و کیفیت زندگی ما در جامعه داشته است. انواع گوناگون و واحد های مختلفی از پول امروزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد که هرکدام نام، ارزش، تاریخچه و یا حتی افسانه ی مربوط به خود را دارد به عنوان نمونه واحد پول کشور آسیایی ژاپن که «ین» نامیده می شود که اولین بار در سال ۱۸۷۱ به طور رسمی پذیرفته شد. نماد ین ¥ است. نام ین از یک اصطلاح باستانی برای سکه های گرد چینی (یوآن) گرفته شده است و امروزه پس از یورو و دلار آمریکا ارزشمندترین ارز در بازار جهان است.

این نکته بسیار جالب توجه است که پول اغلب ارزش ذاتی ندارد و این ما هستیم که ارزش و اعتبار به آن بخشیده ایم تا امکانی برای تجارت، خرید و فروش، خدمات و کیفیت زندگی خود فراهم کنیم. اما برخی از پول ها، مانند سکه های فلزی، از نظر مواد مورد استفاده دارای ارزش واقعی نیز هستند. با این حال، پول کاغذی که در دنیای مدرن رایج تر است، معمولاً ارزش واقعی ندارد.

اما سوالی که پیش می آید این است که پول از کی و چگونه اختراع شد و مردم قبل از آن به چه صورت اقلام مورد نیاز خود را فراهم می کردند؟زمانی که ارز وجود نداشت، مردم کالاها و خدمات را برای آنچه نیاز داشتند معامله می کردند. یک کشاورز ممکن است دام را با سبزیجات معامله کند، در حالی که دیگری ممکن است نیروی کار یا چوب را با دام تجارت کند. این تراکنش‌ها اولین بلوک‌های سازنده اقتصاد مدرن ما بودند و آینده پولی را که جهان امروز هست، ایجاد می‌کرد.

تا اینکه اولین پول فلزی که به ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد در چین اختراع شد این سکه ها از قطعات مهر شده فلز ارزشمند مانند برنز و مس ساخته می شدند. تکرارهای اولیه سکه ها نیز توسط یونانیان باستان استفاده می شد که از حدود ۶۵۰ قبل از میلاد شروع شد. بعد از آن در طول تاریخ انواع سکه و پول با واحد هایی متنوع ساخته و مورد استفاده قرار گرفت.

منبع: https://www.britannica.com/

www.JADVALKATIBEH.com..........................................Instageram:Magazine.Katibeh........................................YouTube:Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول