راهنما
1401/01/23
اثری از آلفونس دوده

 آلفونس دوده یکی از برجسته ترین نام های ادبیات فرانسه است که برخلاف بسیاری از نویسندگان مشهور تاریخ جهان، تحصیلات خوبی نداشت با این حال به قله های خوبی از شهرت دست یافت بسیاری از آثار آلفونس از زندگی او الهام گرفته اند این داستان‌نویس و رمان‌نویس فرانسوی، امروزه بیشتر به‌ عنوان نویسنده «نامه های اسیای من» که از سال ۱۸۶۶ تا ۱۸۶۹ تکمیل شد شناخته می‌شود. خود آلفونس نیز اظهار کرده است که به این اثر نسبت به دیگر آثارش بیشتر علاقه مند است.

او در این اثر زادگاه خود را پر از زیبایی‌های بی‌شمار و منطقه‌ای اعجاب‌انگیز و دنج به تصویر کشیده است. داستان‌های این کتاب همه زیبا و دلکش و خواندنی هستند که از آنها بسیاری حس خوب القا می‌شود. نمونه‌هایی از این داستان‌ها می‌توان داستان بز آفاسکن که از شدت عشق و علاقه‌ای که به آزادی داشت طعمه‌ی گرگ شد و همچنین داستان قاطر پاپ که به مدت هفت سال صبر کرد تا از ستمگر فرومایه‌ای انتقام بگیرد گفت که در سراسر جهان مشهور است به طوری که از این داستان‌ها تابه‌حال چندین نمایشنامه تئاتر، فیلم تلویزیونی و سینمایی تهیه شده است.

آلفونس دوده این نویسنده شیرین سخن در ۱۳ مه ۱۸۴۰ در شهر تیم فرانسه در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمد و دوران کودکی خود را به خوشی سپری کرد. اما بعد ها به دلیل برشکستگی پدر زندگی اش دستخوش اندکی فراز و نشیب هایی شد اما در نهایت توانست خود را تا قله هایی از موفقیت بالا بکشد.

از دیگر آثار برجسته او می توان: سافو، آرنوین، همسران هنرمند، فرومون کوچکتر و ریسله بزرگتر، ماجراهای عجیب و غریب تارتارن دو تاراسکون، بندرگاه تاراسکون و قصه‌های دوشنبه نام برد.

اگرچه او در دهه پایانی قرن نوزدهم درگذشت، نام او همچنان در میان شهروندان فرانسه محبوب است به گونه ای که بسیاری از مؤسسات آموزشی در فرانسه به نام این نویسنده مشهور نامگذاری شده اند و همچنین آثار او امروزه به بیش از سی زبان در دنیا ترجمه شده است.

منبع:  ایرنا/ https://www.thefamouspeople.com / / https://www.findbiographies.com/ /آثار آلفونس دوده

 

www.JADVALKATIBEH.com..........................................Instageram:Magazine.Katibeh........................................YouTube:Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول