راهنما
1401/01/23
دریاچه ای در آفریقا

دریاچه ای برای عشاق، این دریاچه به قدری رویایی و رومانتیک است که به مکانی برای گذراندن ماه عسل زوج ها معروف شده است و به عنوان هفتمین دریاچه بزرگ جهان و سومین دریاچه بزرگ در آفریقا و بدون شک اولین دریاچه زیبا در کل جهان شناخته می شود که «نیاسا» نام دارد اما به نام های دیگری همچون مالاوی و دریاچه ستارگان نیز خوانده می شود این مکان شگفت انگیز بین مالاوی، موزامبیک و همچنین تانزانیا واقع شده است و اطراف آن را دشت هایی وسیع و کوه های چشمگیر لیوینگستون احاطه می کند. این دریاچه چیزی حدود بیست میلیون سال قدمت دارد.

با سفر به دریاچه نیاسا انگار که به دنیای افسانه و قصه ها سفر کرده اید منظره ای دل انگیز با ساحلی زیبا و آب های زلالی که ماهی های رنگارنگ به راحتی در آب شفاف دریاچه دیده می شوند در قسمتی  کروکودیل ها و اسب های آبی را می بینید زیبا تر از همه پرندگان متعددی که بر فراز این دریاچه پرواز می کنند زیرا دریاچه نیاسا در مسیر پرندگان مهاجر قرار گرفته است.

این دریاچه بسیار غنی از گونه های مختلف ماهی است و یکی از جذاب ترین دریاچه هایی است که مناظر فراموش نشدنی زیر آب را ارائه می دهد چیزی حدود هزار گونه ماهی که بیشتر از مجموع قاره های آمریکای شمالی و اروپا است در این منطقه وجود دارد اکثر گونه ها از خانواده سیچلاید هستند که محبوبیت زیادی در بین آکواریوم بازها دارند علاوه بر این ها گونه های دیگری از ماهی همچون ماهی های ریه، فیل بینی، مارماهی ماستاسمبلید و گربه ماهی نیز در این منطقه به وفور یافت می شود که بسیار رنگارنگ و زیبا هستند که همه و همه یک غواصی به یاد ماندی را به گردشگران هدیه می کند.

 فعالیت‌های دیگری که در این منطقه ارائه می شود عبارتند از قایق‌رانی محلی در رودخانه، پیاده‌روی در کوه‌های اطراف، شنا در کنار سواحل، کوهنوردی و ...

منبع: https://www.britannica.com/

 

www.JADVALKATIBEH.com..........................................Instageram:Magazine.Katibeh........................................YouTube:Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول