راهنما
1401/01/23
ایالتی در آمریکا شمالی

این ایالت به نوعی مرکز جغرافیایی و روح فرهنگی جنوب امریکاست. این ایالت جاذبه های مختلفی را در خود جای داده است. بعد از لقب ایالت پرنده به چکش زرد معروف است. این ایالت همچنین به “قلب دیکسی” و “ایالت پنبه” نیز معروف است.

آلاباما با کاج های پهن برگ پوشیده شده است و گلهای کاملیا، زیبایی اش را دو چندان می کنند. پایتخت آلاباما مونتگومری و مرکز آن بیرمنگام است. در آلاباما کلیساها، اقامتگاه های شخصی و اتاق های ملاقات و میتینگ درباره جنبش حقوق شهروندی آمریکا به ما می گویند که در طی سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ چه اتفاقاتی افتادند و این ایالت جاذبه های مختلفی را در خود جای داده است.

 از شهر رودخانه ی جنوبی مونتگومری، ایالتهای متحد امریکا تحت تاثیر گنبد سفید پارلمان ایالتی دور هم جمع شدند و آغاز جنگ داخلی امریکا را رقم زدند.آلاباما برای ایفای نقش در مبارزه برای حقوق برابر سیاهان و سفید­پوستان امریکا نیز شهرت دارد. مونتگومری جایی است که روزا پارکز با ندادن صندلی خود در اتوبوس به یک مرد سفید پوست تبعیض نژادی را به چالش کشید. مارتین لوتر کینگ نیز در مونتگومری سخنرانی کرده است. موسسه­ ی حقوق داخلی بیرمنگهام روبروی خیابان تاریخی باپتیست چرچ شانزدهم است. هر دو کلیسای پادشاهی مونتگومری و خیابان باپتیست چرچ شانزدهم بیرمنگهام به عنوان اماکن تاریخی جهان ثبت شده اند.

موزه دادگاه قدیمی مونروویلیکی از بناهای قدیمی و جاذبه های فرهنگی در این ایالت است خدمت هایی که این موزه در سال های ۱۹۰۳ تا ۱۹۶۷به مردم داشته است موجب شهرت بیشتر این منطقه شده است. این بنای قدیمی حالا به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی ایالت شناخته می شود و یکی از دلایل برجسته شدن این بنا نوع معماری آن می باشد در حال حاضر در این موزه مجموعه ای فرهنگی گردآوری شده است که ارزش فرهنگی بسیار زیادی دارد .

از دیگر دیدنی های آلاباما می توان به خانه ای تاریخی اشاره نمود که با نام خانه تاریخی دریش از آن یاد می شود این خانه تاریخی در سال ۱۸۶۷ اتفاقات غم انگیزی را پشت سر گذاشته است این بنا توسط یک برده ساخته شده است معماری این بنا بسیار عجیب است و در شمار بناهای غیرمعمول شناخته می شود معماری به کار برده شده در این بنا معماری ایتالیایی و یونانی است که از جذابیت زیادی برخوردار می باشد.

آلاباما طبیعت بی نظیر با مناظر چشم نواز دارد که از میان آن ها میتوان  به خلیج ساحلی اورنج بیچ،پارک هورس شو بند، پارک ایالتی چیها اشاره کرد که چشم هر بیننده ای را به خود مجذوب میکند.

همچنین این ایالت در تاریخ خود به ماکنی برای تحقق پیوستن رویای سفر به ماه تبدیل گشت و اولین اولین راکتی که انسان را به ماه فرستاد در آلاباما ساخته شد.

منبع: روماکو/مجله آرگا

www.JADVALKATIBEH.com..........................................Instageram:Magazine.Katibeh........................................YouTube:Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول