راهنما
1401/01/24
از جزایر ایتالیا

بیشتر ما ایتالیا را به آثار تاریخی باستانی اش می شناسیم اما در این کشور جزیره ای سرسبز و تماشایی وجود دارد که روی دیگری از ایتالیا را به شما نشان می دهد. این جزیره پر از سواحل شگفت انگیز، آثار باستانی رومی و چشم اندازهای تماشایی و صخره ایست که دست در دست هم مکانی رویایی را به وجود آورده اند.

«کاپری» یکی از جذاب ترین جزایر ایتالیاست که در دریای تیرینی و منطقه ی کامپانیا جای دارد. این جزیره شگفتی های طبیعی بی نظیر دارد و از دیرباز مامنی برای استراحت امپراتورها روم باستان و قرن ها الهام بخش هنرمندان بوده است.

در مرکز شهر کاپری، میدانی بزرگ وجود دارد که در اطراف آن، کافه های سرباز و سرپوشیده قرار گرفته اند در رو به روی این میدان برج ساعتی که قدمت آن به قرن ۱۷ میلادی برمیگردد قرار گرفته است.

ساحل رویایی مارینا پیکولا با صخره های پرشیبی این ساحل را هم چون کوه احاطه کرده و اجازه ورود باد  به آن را نمی دهند مکانی عالی برای شنا کردن حتی در فصل زمستان است.

هم چنین یک غار آبی بی نظیر در این منطقه وجود دارد کهیکی از دیدنی ترین مناطق کاپری ایتالیا می باشد و از قرن ۱۹ از اصلی ترین جاذبه های این جزیره به شمار میرفته است. انعکاس نور خورشید باعث می شود این غار به رنگ آبی روشن دیده شود و تنها راه ورود به آن از طربق دریا می باشد.

جزیره کاپری در ایتالیا از گذشته یکی از مکان های مورد علاقه امپراطورها و ثروتمندان ایتالیا بوده و به همین جهت در آن مکان های تفریحی و دیدنی زیادی نیز ساخته شده است. از جمله این مناطق می توان به کاخ جویز اشاره کرد که جهت استراحت امپراطورها ساخته شده است. علاوه بر این به دستور امپراتور اگوستوس یک باغ گیاهشناسی فوق العاده در این منطقه ایجاد شده که از زیباترین جاذبه های این جزیره می باشد.

از دیگر اثار به جامانده در دل این جزیره صومعه­ایست که قدمت آن به قرن ۱۵ میلادی برمیگردد، و در آن معماری مخصوص کاپری ها به کار رفته است. در قرن ۱۶ میلادی دزدان دریایی به این مکان حمله کردند و پس از غارت، آن را به آتش کشیدند؛ اما هنوز هم نقاشی ها و بخش های تاریخی زیادی در این بنا وجود دارد.

کلیسا سانتو استفانو  در این جزیره که قدمت آن به قرن ۱۷ میلادی برمیگردد و طراحی آن از روی کاخ جویز گرفته شده است و سرتاسر زمین های این معبد با سنگ های مرمر تزیین شده اند. علاوه بر این مجسمه سن کاستانزو که که به مجسمه نگهبان مقدس کاپری شهرت دارد در این کلیسا نگهداری می شود.

منبع: سایت نشاط آوران/ مجله گردشگری الی گشت

 

   www.JADVALKATIBEH.com .............................................. Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول