راهنما
1401/01/25
پایتخت کشور استراليا

استرالیا در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است و زندگی مدرن در آن سابقه‌ای حدود ۲۰۰ ساله دارد اما زندگی نخستین انسان‌ها در آن به ۴۲ تا ۴۸ هزار سال پیش برمی‌گردد. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته‌است. استرالیا همچنین کشور اصلیِ قاره ی اقیانوسیه به شمار می‌آید و از شش ایالت و دو سرزمین یا قلمرو تشکیل شده‌است و پایتخت آن شهر «کانبرا» است.

کانبرا به نوعی ناشناخته ترین پایتخت در دنیا است چرا که در استرالیا شهر های ملبورن و سیدنی، به مراتب مهم تر و معروف تر از کانبرا هستند. این شهر در سال ۱۹۰۶، طی توافقی که بین دو شهر بزرگ کشور یعنی سیدنی و ملبورن انجام شد، به عنوان پایتختی کشور برگزیده شد. این شهر کاملاً با نقشه قبلی ساخته شده‌ است و بسیاری از ساختمان های مهم دولتی کشور مانند پارلمان و دادگاه عالی در این شهر قرار دارد.

از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر موزه  راه آهن است که تاریخچه استفاده از قطار دراسترالیا را به نمایش گذاشته است. در این موزه می توانید اولین قطار استرالیایی یعنی لوکو ۱۲۱۰ را ببینید که در سال ۱۸۷۸ میلادی ساخته شد. همچنین کلکسیونی از انواع قطارهای تاریخ این کشور را در این موزه میبینید که شما را به سفری تاریخی می برند.

یکی از خاص ترین و بهترین جاذبه های شهر کانبرا، باغ مینیاتوری کوکینگتون است. در این باغ قطار های مینیاتوری، باغ ها و خانه های کوچک و بناهای معروفی وجود دارد که در سایز بسیار کوچک ساخته شدند.

کتابخانه ملی کانبرا اولین بار کار خودش را در سال ۱۹۶۸ میلادی آغاز کرد تنها به دلیل داشتن ارزشمند ترین و قدیمی ترین کتاب های استرالیایی اهمیت ندارد. علاوه بر این که در این کتابخانه می توانید قدیمی ترین اسناد، نسخه های خطی، روزنامه، عکس و موزیک های قدیمی را شاهد باشید، معماری این بنا و نورپردازی آن چیزی است که شهرت زیادی به آن بخشیده است. در شب می توانید شاهد نورپردازی های زیبا و خلاقانه ساختمان باشید.

از دیگر جاذبه ها و بناهای دیدنی این شهر مدرن میتوان به مثلث پارلمانی،ساختمان مجلس،موزه یادبود جنگ، گالری ملی پرتره، برج تلسترا، حفاظتگاه طبیعی مولیگانز فلت،بنای یادبود ملی کارگران،کلیسای آل مقدس و ... اشاره کرد.

 

 www.JADVALKATIBEH.com .............................................. Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول