راهنما
1401/01/26
بانوی فرانسوی

ادبیات فرانسه بسیار غنی بوده و همواره در طول تاریخ برترین رمان های عاشقانه ، اشعار و نمایش‌نامه‌های معروف به زبان فرانسه نگاشته شده است. قرن نوزدهم میلادی به جهت برخورداری از بزرگترین شاهکارهای ادبی در تاریخ ادبیات فرانسه، دوره‌ای شاخص به شمار می‌آید.

رمان «مادام» بووآری اثر گوستاو فلوپر یکی از این آثار فاخر در ادبیات فرانسه است که در سال ۱۸۵۷ منتشر شد. این کتاب برجسته‌ترین رمان عاشقانه ی فرانسه و اثری کلاسیک محسوب می‌شود.

 گوستاو فلوبر فرانسوی، در این داستان به بی فرجام بودن عشق واقعی می‌پردازد. نکته قابل توجه و جذاب در این داستان، جانکاه بودن این غم تا پایان عمر شخصیت‌های اصلی کتاب مادام بواری می‌باشد.

شاهکار گوستا فلوبر، شخصیت‌های متنوعی دارد؛ که هر کدام از آن‌ها جلوه‌ای از واقعیت را به نمایش می‌گذارند.

داستان مادام بواری با فرستادن پسری توسط مادرش به تحصیل درس پزشکی آغاز می‌شود. مادام بواری زیبا جلوه‌ی عشق را در مردان بسیاری می‌بیند؛ اما درست در زمانی که باید به این عشق تکیه کند، آن‌ها را توخالی و پوچ درمی‌یابد. هر کدام از این مردان به نوبه‌ی خود ضربه مهلکی به روح این زن جوان وارد می‌کنند و…

اصلی‌ترین محوریت رمان عاشقانه مادام بووآری، تأکید بر مسائل غیر معمول در ازدواج و مخالفت با فضای سنتی فرانسه آن دوران، است.

در واقع شروع داستان با یک حادثه پیش پا افتاده آغاز می‌گردد و در ادامه زنی را به نمایش می‌گذارد که به برای آزادی و خواسته‌های متفاوت خود به هر سو روی می‌آورد.

زمان اوج داستان، در شرایطی پدیدار می‌شود که شخصیت اصلی داستان برای یافتن خواسته‌های خود به هر چیزی، تن می‌دهد. به همین دلیل احساس سرخوردگی و گاه رضایتمندی، در سرتاسر داستان به جذابیت آن بسیار می‌افزاید.

در کتاب  مادام بواری، عشق و نفرت را کنار هم و در فاصله‌ای بسیار کم می‌توان مشاهده نمود. باید توجه داشت که عامل بروز تمامی اتفاقات این داستان، یک اتفاق عجیب و خارق العاده نبوده است؛ بلکه تنها نارضایتی یک زن جوان و خواسته‌های کمال‌گرایانه او توانسته است او را به این ورطه بکشاند.

 

   www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول