راهنما
1401/01/27
کشور آفریقایی با مرکز کیگالی

توی تاریخ همیشه آدمای قدرتمند و کشورای تعیین کننده به اقشار ضعیف زور گویی می کردن؛ خیلی وقتا کارشون با زور گویی تموم نمی شد و دوست داشتن کسی جز خودشون نباشه! اونا افراد رو بی هیچ دلیلی و تنها به خاطر تفاوت نژادشون می کشتن و خودشون رو نژاد برتر می دونستن. یکی از کشور هایی که دچار نسل کشی شده، کشور آفریقایی روانداهستش.

«رواندا» جزو کشور های کوچیک با نوع حکومتی جمهوری توی آفریقا هستش و پایتخت اون کیگالی نام داره. رواندا با کشور های اکوادور، اوگاندا، تانزانیا، جمهوری دموکراتیو کنگو و بوروندی مرز مشترک داره. این کشور توی منطقه دریاچه های بزرگ آفریقا قرار گرفته  که توی غرب کوه و توی شرق با ساوانا محاصره شده و توی خود کشورش هم تعداد زیادی دریاچه وجود داره. آب و هوای رواندا بجورایی معتدل رو به استوایی هستش که ۲ فصل تو سال رو خشک و ۲ فصل رو بارونی سپری می کنه.

رواندا مساحتش تقریبا ۲۳ هزار و ۳۳۸ کیلومتر مربعه و جزو کوچک ترین کشورای قاره خودش حساب می شه (یکمم پایین تر از خط استوا قرار گرفته). توی رواندا می تونید انواعی از چراگاه ها، کشتزار ها و تپه های ماهور رو ببینید و اگه به شمال رواندا سفر کنید به یه منطقه آتشفشانی می رسید و می تونید کوه کاریسیمبی که ۴۵۰۷ متر ارتفاع داره رو ببینید؛ این کوه بلند ترین کوه رواندا هم هستش.

رواندا به کشور هزار تپه معروفه؛ دلیلش هم از اسمش معلومه! رود نیل که از معروف ترین رود های جهانه هم سرچشمش توی جنگل نیونگوه رواندا قرار داره و از طریق رود های مووگو، کاگرا و نیابارونگو به دریاچه ویکتوریا توی تانزانیا می ریزه.

قتل عام بزرگ و غم انگیزی که توی سال ۱۹۹۴ اتفاق افتاد به رواندا از همه لحاظ ضربه زد؛ تولید نا خالص داخلیشون به شدت افت کرد و توانایی کشور برای سرمایه گذاری به طور کل از بین رفت! با گذر زمان کم کم رواندا تونست یکم خودش رو بالا بکشه و الان به بازار های چین و آلمان و آمریکا صادرات انجام میده. رواندا منابع طبیعی زیادی نداره و اقتصادش بیشتر روی محصولات کشاورزی می چرخه.

آشپزی توی رواندا بخش جذابی حساب میشه و از محصولات کشاورزی خودشون مثل موز سبز، لوبیا، کاساوا و .. غذاهای خوشمزه ای تهیه می کنن. سیب زمینی قبلا ها به وسیله آلمانیا و بلژیکیا به مردم رواندا معرفی شد و بعدش خودشون اقدام به کاشت این محصول کردن.

در آخر بگم که اگه قصد سفر به رواندا رو کردید باید بدونید که این کشور توی ایران سفارت نداره و نزدیک ترین سفارت خونش توی ترکیه و امارات هستن. خطوط هواپیمای ایرانی هم سفر به این کشور ندارن و باید از هواپیماهای ترکیه، فطر یا امارات استفاده کنید که هر کدوم بعد از بلند شدن از ایران توقفی هم توی کشور های خودشون دارن..

 

 

   www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول