راهنما
1401/01/27
کشوری در شمال قاره آمریکا

کشور های مدرن و زیبای زیادی تو جهان وجود دارن که بهشت مهاجران حساب می شن. بعضی کشورا هستن که اگه بتونید به اونا مهاجرت کنید و زندگیتون رو پایه گذاری کنید، خیلی آدم خوش شانس و خوش بختی محسوب می شید! یکی از این کشورا برای ما ایرانی ها حداقل خیلی نام آشناست؛ کشوری که سران ایرانی عاشقشن! کشور «کانادا» که یه مجموعه ای بی نظیر از طبیعت بکر، سیستم آموزشی قدتمند، اقتصاد قوی، سیاست منطقی و جاذبه های دیدنی هستش.

کانادا بزرگ ترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان هستش که توی شمال آمریکا قرار گرفته. پایتخت کانادا شهر اوتاوا هستش و این کشور شامل ۱۰ استان میشه. چون کانادا به قطب شمال نزدیکه بخش  های زیادی ازش انسان سکونت نداره ولی بخش های جنوبی کانادا خیلی خوش آب و هواست! کانادا با آمریکا مرز مشترک داره که تو نتیجش روابط اقتصادی خوبی باهم دارن و حجم معاملات روزانشون خیلی بالاست.

از طرف دیگه میزان جرم و جنایت و بیکاری توی کانادا به شدت پایینه که از علت های اون می شه به تناسب داشتن درآمد با هزینه های زندگی توی کانادا اشاره کرد. طبق آمار کانادا جمعیتی حدود ۳۷ میلیون نفر داره. واحد پولی این کشور دلار کانادا هستش و زبان رایجشون هم فرانسوی و انگلیسیه.

کانادا اقتصاد خیلی قدرتمندی داره و جزو ۱۰ اقتصاد برتر دنیا نام برده میشه (که فکر کنم بیشترش بخاطر اختلاس کننده های ایرانی هستش که تو کانادان 😊). منابع طبیعی کانادا هم زبان زد هستش و دارای مقدار زیادی منابع نفت، گاز، زغال سنگ، مس، آهن، نیکل، پتاس، اورانیوم و روی هستن.

چندتا از مهم ترین شهرای جهان چه از نظر اقتصادی و چه گردشگری و طبیعی توی کانادا قرار گرفتن که از اونا می تونیم به شهر اتاوا، هالیفاکس، سنت جان، کبک، رجینا و از اونا مهم تر، تورنتو و مونترال و ونکوور اشاره کنیم.

کانادا چندین جشن مشهور هم داره مثل فستیوال هایی که توی شهر مونترال برگزار می شه و بیش تر از ۹۰ برنامه رو تو دل خودش جا می ده! توی این کشور کنسرت های خیابونی جذابی هم برگزار میشه که جذابیت های خاص خودشو داره (خوش به حالشون...)

یکی از فستیوال های مهم شهر مونترال، فستیوال بین المللی جاز مونتراله که توی اواخر ماه ژوئن برپا میشه. این فستیوال خیلی دامنه وسعت زیادی داره و یسری از بخشاش مربوط به سینمای کمدی هستش. همچنین مسابقات فرمول ۱ هم از مسابقات معروف و پرطرفداری هست که توی مونترال برگزار می شه.

درسته که کانادا یه کشور ثروتمند و لاکچری حساب می شه، ولی جدای از زندگی دائمی به عنوان مقصد گردشگری خیلی طرفدار داره و در تمام طول سال مردم کشور های مختلف به این کشور سفر می کنن و از جاهای دیدنی زیاد اون لذت می برن. اگه شانس اینو داشتید که بتونید ویزاش رو بگیرید هرجور شده به این کشور سفر کنید چون کلی جاهای خفن داره که تا سال ها تو یادتون می مونه.

 

   www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول