راهنما
1401/02/04
اثری از ویشنفسکی

یانوش لئون ویسنیفسکی در ۱۸ آگوست ۱۹۵۴ در تورون، پایتخت ایالت کویاوی-پومرانی لهستان به دنیا آمد. پدر راننده است، مادر صاحب فروشگاه. یانوش یک برادر بزرگتر دارد که اکنون در لیسیوم تورون شیمی تدریس می کند.

در چهارده سالگی وارد مدرسه دریانوردی در کولوبرزگ، تابع وزارت حمل و نقل دریایی شد، پس از ۵ سال دیپلم به عنوان دریانورد راه دور دریافت کرد. او در دانشگاه تورون تحصیل کرد و در آنجا فیزیک خواند و از رساله دکتری خود دفاع کرد. در همان زمان در دانشکده اقتصاد تحصیل کرد. وی از پایان نامه دکترای خود در رشته شیمی در شهر لودز دفاع کرد. او دکترای خود را در رشته کامپیوتر گرفت و در حال حاضر در رشته بیوانفورماتیک مشغول به کار است. در آلمان، در فرانکفورت آم ماین زندگی می کند. او متاهل بود و دارای ۲ دختر به نام های جان و آدا است. او در مورد آنها گفت: "من فقط دو زن مهم زندگی ام را دارم. اولی دختر بزرگ من است، دومی کوچکترین.»

آثار هنری

اولین رمان، تنهایی در وب، توسط ویشنوسکی در سال ۲۰۰۱ نوشته شد، اگرچه، همانطور که خود نویسنده می گوید، ایده رمان در ۲۷ می ۱۹۸۷ ظاهر شد. Wisniewski اشاره می کند که نوشتن رمان با "افسردگی پس از موفقیت" مصادف شد - طلاق در هنگام دریافت دکترا در شیمی رخ داد. شخصیت های کتاب، در بیشتر موارد، افرادی واقعی هستند که در زندگی نویسنده با هم آشنا شده اند. اینها جیم، یک معتاد به مواد مخدر، که ویشنوسکی در یک سفر کاری به ایالات متحده با او آشنا شد، جنیفر، که نویسنده در طول اقامتش در بورسیه سازمان ملل در انگلستان با او آشنا شد، و دیگران هستند. کتابی در مورد عشق مجازی که به واقعیت تبدیل شد بلافاصله محبوب شد. این رمان به مدت سه سال از فهرست پرفروش‌ها خارج نشد (حدود ۳۰۰.۰۰۰ نسخه در لهستان فروخته شد)، چندین بار تجدید چاپ شد، از جمله با اضافات بر اساس نتایج گفتگو با خوانندگان در انجمن‌های اینترنتی. این کتاب نگاهی باز از یک مرد مدرن به یک زن مدرن است، به رویدادهای مهم برای یک فرد مدرن، این داستان درباره آنچه اینجا و اکنون است است. قهرمانان در چت های اینترنتی با یکدیگر آشنا می شوند، تجربیات شهوانی را رد و بدل می کنند، داستان های زندگی را رد و بدل می کنند که قابل مقایسه با داستان نیست.

خود نویسنده بارها اشاره کرده است که شخصیت اصلی یاکوب یک مرد ایده آل است ، چنین افرادی وجود ندارند ، اگرچه در انجمن های اینترنتی بحث هایی وجود داشته است که در واقع یعقوب یک بزدل ضعیف و یک بازنده است که همه چیز را در زندگی از دست داده است.

این کتاب به هر نحوی در مقابل انواع انتقادات مقاومت کرد و در سال ۲۰۰۶ فیلمبرداری شد.

در سال ۲۰۰۲ اولین مجموعه داستان کوتاه ویشنوسکی به نام معشوقه منتشر شد. این کتاب شامل ۶ داستان است - "سندرم نفرین اوندین" - داستانی در مورد ماتیلدا، یک بیمار مبتلا به یک اختلال تنفسی نادر، که خود را به عنوان یعقوب اختراع کرد، که در ساعات سخت شب از او حمایت می کند. "آنورکسیا عصبی" - داستانی در مورد آدریانا که با مرگ معشوقش معنای وجود خود را از دست داد. "عاشق" - داستانی در مورد زنی که با یک مرد متاهل ملاقات می کند ، درباره تمام احساسات و تجربیات او ، در مورد تسلیم شدن به یک عزیز. "شب پس از ازدواج" - داستان ماگدا گوبلز در شب پس از ازدواج آدولف هیتلر و اوا براون. "یائسگی" - داستان در مورد زنی که نمی خواهد پیری را تحمل کند. "چرخه بسته" - همانطور که خود نویسنده ادعا می کند، داستان الهام گرفته از خاطرات سفرهای دریایی در سهم خدمت است.

در سال ۲۰۰۳ مجموعه داستان کوتاه «مارتینا» منتشر شد. به قول خود ویشنوسکی، «مارتین» حاوی «چیزی است که مردم در داستان‌ها بیشتر به دنبال آن هستند: داستانی درباره عشق اینجا و اکنون، درباره دوستی واقعی، درباره انتخاب اخلاقی، درباره گناه، درباره تنهایی، درباره نسبیت حقیقت، در مورد معنای زندگی و در مورد خوشبختی، که اغلب به دنبال آن می گردیم، اما همیشه در نزدیکی ماست و صبورانه منتظر می مانیم تا متوجه آن شویم و دست خود را به سوی آن دراز کنیم.

ویشنوسکی در سال ۲۰۰۴ دومین رمان خود را با عنوان «تکرار سرنوشت» نوشت. ویشنفسکی در رمان جدیدش، با ظرافت همیشگی خود، داستان دو نفر را روایت می کند - این بار درباره ایثار و فداکاری، درباره انتخاب بین عشق و تنهایی. ویشنوفسکی با ایجاد یک حماسه خانوادگی مدرن، به تحسین آشنای علم و دانش از "تنهایی در شبکه" وفادار می ماند - او جهان را از منظرهای مختلف در جستجوی پاسخی به مهمترین آنها از دیدگاه خود بررسی می کند و تجزیه و تحلیل می کند. سوال: چگونه فقط یک بار زندگی کنیم که به ما داده شده است؟ در این رمان، موضوع خانواده به منصه ظهور می رسد - اهمیت آن در زندگی هر فرد. ارتباطات تصادفی، آشنایی های اتفاقی، موفقیت تصادفی - این دلیل فروپاشی خانواده نیست.

در سال ۲۰۰۷، مجموعه ای از استدلال "چرا به مردان نیاز داریم" منتشر شد. این کتاب که در ژانر روزنامه نگاری نوشته شده است، کلیشه ها را به چالش می کشد، نظرات را استدلال می کند و رد می کند، چیزهای جدیدی را در مورد نیمه قوی بشریت کاوش و کشف می کند. این کتاب تلاشی است برای ایجاد پلی بین نظریه علمی و «صدای» قلب، آنچه ثابت شده و آنچه احساس می شود.

در سال ۲۰۰۸، ویشفسکی مجموعه دیگری از داستان های کوتاه - "تخت" را منتشر کرد که شامل پنج داستان و مصاحبه ای با خود ویشنفسکی بود. "آریتمی" - داستان زنی که معشوق خود را در اثر یک خطای پزشکی از دست داد، داستانی که عشق دو زندگی را در یک زندگی متحد می کند. «تخت» داستان آنیا است، داستان عشق و تنهایی او، داستانی که هر انسانی حق دارد دوستش داشته باشد، حق تجربه آن را دارد: «روی دروغ» یک داستان عاشقانه است که در آن اشیا ماشین هستند. "رده بندی احساسات" - داستانی در مورد عشق، خیانت و انتقام. «آزمون» داستانی درباره رفتار دو نفر است که وقتی متوجه می‌شوند یکی از آنها HIV مثبت است، آزمایشی است برای قدرت عشق و این عقیده که باید بر همه چیز غلبه کند.

در همان سال، ویشنوسکی مجموعه ای از داستان های کوتاه "مولکول های احساسات" را منتشر کرد - داستان هایی از درام های انسانی، عشق و رنج. این تصویری است از آنچه عمیق‌ترین، دردناک‌ترین و مهم‌تر از همه مدفون شده است.

در همان سال مجموعه داستان کوتاه "صحنه هایی از زندگی آن سوی دیوار" منتشر شد، که در آن همه داستان ها در مورد عشق و نفرت، در مورد خیانت و ناامیدی، در مورد صبر و امید، در مورد چگونگی تزئین - یا زشت احساسات هستند. زندگی انسان

در سال ۲۰۰۹، کتاب "نظریه صمیمی نسبیت" ظاهر شد - در مورد نسبیت حقیقت. ایده اصلی کتاب تلاش برای اثبات این است که قبل از محکوم کردن یک شخص، می توانید سعی کنید او را درک کنید.

در همان سال، ویسنیفسکی تلاش می‌کند تا نویسندگی مشترکی داشته باشد و به همراهMalgorzata Domagalik، روزنامه‌نگار مشهور لهستانی و مجری تلویزیون، سردبیر مجله زنان پانی، کتاب ۱۸۸ روز و شب را منتشر می‌کند. آنها برای یکدیگر ایمیل می نویسند. درباره زندگی بیرون از پنجره نظر می دهند، آنها درباره موضوعات زیادی بحث می کنند، او مانند یک فمینیست مبارز است، او مانند مردی است که زنان را تمجید می کند. عشق، خدا، وفاداری، جوانی ابدی، جراحی پلاستیک، ویاگرا، پورنوگرافی، ادبیات، موسیقی - هیچ چیز از نگاه سرسخت آنها فرار نمی کند.

در همان سال ۲۰۰۹، ویشنوسکی یک افسانه برای بزرگسالان نوشت: "مارسلین. در جستجوی مهمترین. شخصیت اصلی، دختری که هنوز متولد نشده، مارسلینکا، که در رحم مادر است، به طور ذهنی در سراسر جهان سفر می کند و بهترین جهان را برای تولد خود انتخاب می کند. دختر تمام نقاط دورافتاده کیهان را کاوش کرد و فهمید که بهترین دنیا آن است که مادرش آماده می شود تا او را به آن بیاورد.

همان سال با انتشار رمان جدید بیکینی مشخص شد. رمان جدید یانوش لئون ویسنیفسکی، بیکینی، داستان عشقی بین یک زن آلمانی و یک آمریکایی است که در پایان جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد. قهرمان رمان، آنا، زیباست، انگلیسی عالی صحبت می کند و آرزو دارد عکاس شود. چگونه می‌توانست فکر کند که بهترین آثارش عکس‌هایی از زادگاه ویران شده‌اش باشد و سپس ابتدا نیویورک پر از زندگی و سپس آتول بیکینی لذت‌بخش را ببیند.

کمی بعد در همان سال، ویشنفسکی دوباره به همراه دوماگالیک کتاب جدید خود را بین خطوط نوشت. در این گفت‌وگوی دو نفر، هر عقیده‌ای می‌تواند همزیستی داشته باشد - درباره عشق و ازدواج، در مورد خیانت و وفاداری، در مورد داروهای تقویت‌کننده جنسی و آلرژی‌ها، درباره دوریس لسینگ و گابریل گارسیا مارکز، درباره ویسوتسکی و مارینا ولادی - اما هارمونی همیشه حاکم است.

در سال ۲۰۱۰، کتاب جدیدی منتشر شد - "آریتمی احساسات" با همکاری دوروتا ولمن. نویسنده برای اولین بار در مورد خود صحبت می کند، عمیق ترین افکار خود را در مورد زندگی، عشق و ادبیات با خوانندگان به اشتراک می گذارد. پاسخ به پرسش‌های تند و گاه تحریک‌آمیز روزنامه‌نگار محبوب لهستانی، دوروتا ولمن، مجری تعدادی از برنامه‌های تلویزیونی، برنامه‌های گفت‌وگو، تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی، آگاه زنان، مردی فمینیست، به قول ویسنیفسکی، فاش می‌کند. خوانندگان اسرار خود و اسرار غذاهای خلاقانه خود را به اشتراک می گذارد، غم ها، امیدها و رویاهای خود را به اشتراک می گذارد، در مورد زمان خود در نیویورک صحبت می کند، در مورد دلایلی که او را وادار به نقل مکان به فرانکفورت می کند، در مورد رستوران های مورد علاقه اش، موسیقی، سرگرمی ها، افرادی که بر شکل گیری جهان بینی او تأثیر گذاشت.

همچنین در سال ۲۰۱۰ کتاب «تنهایی در عشق» اثر ویشنوسکی منتشر شد. این کتاب شامل اظهارات و افکار نه تنها خود یانوش ویسنیفسکی، بلکه قهرمانان او، مردان و زنان، عاشق و تنها، مؤمنان و ملحدان است که از کتاب ها و مقالات او گردآوری شده است.

در سال ۲۰۱۱، آرزوی مقاومت ناپذیر برای صمیمیت منتشر شد. یانوش ویسنیفسکی در کتاب جدید خود می نویسد که چگونه در همه جا - از مسکو تا جزیره بورا بورا - مردان و زنان آرزوی عشق و صمیمیت را دارند. نویسنده با گفتن داستان های خود متقاعد شده است که جستجوی خوشبختی به محل زندگی، موقعیت اجتماعی و رنگ پوست بستگی ندارد.

در پایان سال ۲۰۱۱، ویشنفسکی به همراه ایرادا ووننکو رمان عشق و ناهماهنگی های دیگر را نوشت. در پس زمینه مسکو مدرن و برلین مدرن، عشق دو انسان متفاوت نشان داده می شود. یک نوازنده شکست خورده و یک بازیگر زن شکست خورده که خود را در تنهایی کامل احساس می کردند، با وجود همه ناهماهنگی ها و مشکلات زندگی یکدیگر را پیدا می کنند.

زنان در مورد مردان صحبت می کنند و مردان البته در مورد زنان. مجموعه جدید ویشنفسکی شامل داستان های کوتاه، در نگاه اول ساده، اما در عین حال زنده از زندگی دیگران، تکه هایی از خاطرات - در مورد عشق و نفرت، در مورد از خودگذشتگی و خیانت، در مورد از دست دادن و رویاها. و مهم نیست که گاهی اوقات نگاه کردن به گذشته چقدر تلخ باشد، انسان همیشه می تواند قدرت حرکت با امید را پیدا کند.

یک ریاضی دان میانسال، وسواس کار، در کلینیک از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که بیش از شش ماه را در کما گذرانده است. در تمام این مدت انگار او وجود نداشت: نه رویا بود، نه رویایی، نه چیزی شنید و نه فهمید. 
او با جزئیات آخرین روز را به یاد می آورد، که شش ماه پیش برای او نبود، بلکه فقط عادلانه بود، و همچنین - تمام زندگی خود را تا زمانی که در ایستگاه شهر کوچک هلندی Apeldoorn از هوش رفت.

کتاب یانوش ویسنیفسکی دانشمند و نویسنده معروف "چرا به مردان نیاز داریم؟" بخشی از دانش تکان دهنده درباره خودمان است. نویسنده سعی می کند پلی بین نظریه علمی و آنچه احساس می شود ایجاد کند، او اسطوره ها را رد می کند، کلیشه ها را زیر سوال می برد، خشمگین ها، سرگرم کننده است.

کتابی جدید از یکی از محبوب ترین نویسندگان عصر ما، نویسنده کتاب پرفروش «تنهایی در شبکه»! 
«نظریه صمیمی نسبیت» در مورد نسبیت حقیقت صحبت می کند. گاهی اوقات فکر می کنیم همه چیز را در مورد یک شخص می دانیم. اما کافی است نگاه دقیق تری بیندازیم - و اسرار، ترس ها، رنج های آن برای ما آشکار خواهد شد ...

برای اولین بار به زبان روسی - سومین کتاب از یانوش ویسنیفسکی، نویسنده محبوب ترین پرفروش ترین های "تکرار سرنوشت" و "تنهایی در وب" (در سال 2006، این رمان فیلمبرداری شد و این فیلم از همه چیزهای جدید هالیوود پیشی گرفت. باکس آفیس لهستان، و همچنین در برنامه خارج از مسابقه جشنواره بین المللی فیلم مسکو 2007 قرار گرفت.

او در یک قفس طلایی غمگین است - او از زندگی در یک بیمارستان روانی پنهان می شود. او با حسرت به خانه فکر می کند - او ترجیح می دهد به خانه اش برنگردد. او در موسیقی حل می شود، و با گوش دادن به او، شادی می یابد - او موسیقی را در هر صدای واقعیت زنده می شنود. هر دوی آنها زخمی هستند و هیچ چیز نمی تواند هر دو را شفا دهد. یا شاید؟.. 
جلسه چه وعده ای به آنها می دهد؟ شور؟ لطافت؟ ناامیدی؟ و اگر به عشق اعتقاد داشته باشند چه نوع موسیقی را خواهند شنید؟

کتاب یانوش ویسنیفسکی دانشمند و نویسنده مشهور "مولکول های احساسات" داستان درام های انسانی، عشق، رنج است. این تصویری است از آنچه عمیق‌ترین، دردناک‌ترین و مهم‌تر از همه مدفون شده است. حقیقت ناراحت کننده در مورد یک شخص دیگر. داستانی درباره او، داستانی درباره ماست. 

یانوش ویسنیفسکی در کتاب جدید خود می نویسد که چگونه در همه جا - از مسکو تا جزیره بورا بورا - مردان و زنان آرزوی عشق و صمیمیت را دارند. نویسنده با گفتن داستان های خود متقاعد شده است که جستجوی خوشبختی به محل زندگی، موقعیت اجتماعی و رنگ پوست بستگی ندارد.

یکی از تلخ ترین رمان های عاشقانه که اخیراً در روسیه منتشر شده است. "از همه چیزهای ابدی، عشق کوتاه ترین زمان را دارد" - چنین است موتیف پرفروش اروپایی توسط Ya. Vishnevsky. قهرمانان "تنهایی در وب" در چت های اینترنتی ملاقات می کنند، فانتزی های وابسته به عشق شهوانی را رد و بدل می کنند، داستان هایی از زندگی خود تعریف می کنند که بدتر از هر داستانی است.

اولین کتاب یانوش ال ویسنیفسکی "تنهایی در وب" به یک کتاب فوق العاده اروپایی تبدیل شد. در پاییز ۲۰۰۶، اقتباس سینمایی از این رمان منتشر شد و در اولین ماه اکران خود در لهستان، این فیلم از نظر گیشه از تمام تازه های هالیوود پیشی گرفت. 
ویشنفسکی در رمان عاشقانه جدیدش، با ظرافت همیشگی خود، داستان دو نفر را روایت می کند - این بار در مورد ایثار و فداکاری، در مورد انتخاب بین عشق و تنهایی.

زندگینامه

یانوش ویسنیفسکی، محبوب ترین نویسنده لهستانی در حال حاضر در ۱۸ اوت ۱۹۵۴ در تورون متولد شد. او در یک خانواده معمولی بزرگ شد. پدرش راننده بود و مادرش مغازه خودش را داشت. علاوه بر یانوش، خانواده پسر دیگری دارند که در حال حاضر به عنوان معلم شیمی در لیسیوم کار می کند.

در یانوشاز کودکی تمایل به علوم دقیق وجود داشت. او در مدرسه نیروی دریایی تحصیل کرد و پس از آن دیپلم دریانوردی گرفت. در دانشگاه تورون به طور فعال در رشته فیزیک تحصیل کرد و حتی از پایان نامه دکتری خود دفاع کرد. همزمان در دانشکده اقتصاد تحصیل کرد. پس از دفاع، دکترای کامپیوتر و علوم شیمی گرفت. اکنون یانوش ویسنیفسکی در فرانکفورت آم ماین زندگی می کند و در زمینه زیست شناسی مولکولی کار می کند.

ویشنفسکی یک بار ازدواج کرده بود، اما پس از دفاع موفق از پایان نامه خود طلاق گرفت. علم عشق را کشت. از آن ازدواج او دو دختر دارد که آنها را زنان اصلی زندگی خود می نامد.

بعد از طلاق یانوش ویسنیفسکی میل به نوشتن داشتم بنابراین در سال ۲۰۰۱، رمان "تنهایی در وب" در مورد یک مرد و زنی ظاهر شد که در طول مکاتبات در وب با همدردی متقابل آغشته می شوند و سپس این احساس عمیق تر می شود و به واقعیت جاری می شود. این رمان فوراً به یک کالت تبدیل شد و به مدت سه سال در فهرست پرفروش‌ترین‌ها ماند. کتاب "تنهایی در شبکه"در برابر حملات انتقادی زیادی مقاومت کرد، اما در سال ۲۰۰۶ فیلمبرداری شد.

کتاب دوم در سال ۲۰۰۲ منتشر شد. یانوش ویسنیفسکی- کتاب داستان " معشوقه". چندین داستانی که در مورد سرنوشت زنان مختلف ترکیب می شود: بیمار، آماده برای پیری، ضعیف، گمشده. در سال ۲۰۰۳ مجموعه دوم داستان کوتاه، «مارتینا» درباره احساسات ساده انسانی، تنهایی، گناه، جستجوی حقیقت و خوشبختی. همانطور که خود نویسنده اشاره می کند، «مارتینا» از نظر طرح به کتاب ها و مردم ساده نزدیک است.

سبک " تنهایی در شبکه»  یانوش ویسنیفسکی در اثری مانند "تکرار سرنوشت" که در سال ۲۰۰۴ منتشر شد، ذخیره شده است. این کتاب در مورد افرادی است که باید بین تنهایی و عشق یکی را انتخاب کنند. ایده اصلی کتاب خانواده و اهمیت آن در زندگی هر فرد است. از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ یانوش ویسنیفسکی مجموعه هایی از داستان های کوتاه مانند "چرا ما به مردان نیاز داریم"، "تختخواب"، "مولکول های احساسات". در سال ۲۰۰۹، نویسنده کتاب "نظریه صمیمی نسبیت" و همچنین اثر "۱۸۸ روز و شب" را با همکاری مالگورزتا دوماگالیک به خوانندگان ارائه کرد. در همان سال، یک افسانه بزرگسالان " مارسلینکا. در جستجوی مهمترین "و رمان" بیکینی».

کار بعدی یانوش ویسنیفسکیدوباره با همکاری مالگورزاتا "بین خطوط" نامیده شد و در سال ۲۰۱۰ منتشر شد " آریتمی حواس" با هم دوروتی ولمن. این کتاب پرده پنهان کاری را بر تجربیات و افکار شخصی برمی دارد. یانوش ویسنیفسکی.

یانوش ویسنیفسکی فردی با استعداد و با استعداد در نظر گرفته می شود. او به سه زبان آلمانی، انگلیسی و روسی صحبت می کند.

آثار

۲۰۰۱ - تنهایی در شبکه / S@motność w Sieci 
۲۰۰۲ - معشوقه / Zespoly napięć 
۲۰۰۳ - مارتین / مارتینا 
۲۰۰۴ - تکرار سرنوشت / Los powtórzony 
۲۰۰۷ - چرا به مردان نیاز داریم؟ / Czy mężczyźni są światu potrzebni؟ 
۲۰۰۸ - تخت / łóżko 
۲۰۰۸ - روزهای استاد بزرگ Molecules of Emotions / Molekuły emocji 
۲۰۰۸ - صحنه هایی از زندگی پشت دیوار / Sceny z życia za ścianą 
۲۰۰۸ - آریتمی احساسات / Arytmia uczuć 
۲۰۰۸ - سه گانه: تنهایی در شبکه / Tryptyk: Samotność w sieci 
۲۰۰۹ - نظریه نسبیت صمیمی / Intymna teoria względności 
۲۰۰۹ - 188 روز و شب / 188 روز در نوسی 
۲۰۰۹ - مارسلین. در جستجوی مهمترین / W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa 
۲۰۰۹ - بیکینی / بیکینی 
۲۰۰۹ - بین خطوط / Między wierszami 
۲۰۱۰ - تنهایی در عشق / Lonely in Love 
۲۰۱۱ - میل مقاومت ناپذیر برای صمیمیت / Nieodpartą chęć, aby zamknąć 
۲۰۱۱ - عشق و ناهماهنگی های دیگر / Miłość i inne dysonanse 
۲۰۱۲ - جریان خون / przepływ krwi 
۲۰۱۳ - در فیس بوک با پسرم / فیس بوک z synem 

 www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول