راهنما
1401/02/04
فدراسیون جهانی کشتی

اتحادیه جهانی کشتی (به انگلیسی: United World Wrestling) (به‌اختصار: UWW) فدراسیون بین‌المللی ورزش کشتی است، که در سال ۱۹۱۲ تأسیس شد و مقر آن در شهر لوزان، سوئیس قرار دارد. مسابقات قهرمانی کشتی جهان به صورت سالانه در سه بخش کشتی آزاد مردان، کشتی فرنگی مردان و کشتی آزاد زنان، توسط این فدراسیون برگزار می‌شود.

این سازمان در گذشته فدراسیون بین‌المللی سبک‌های همبسته کشتی (به فرانسوی: Fédération Internationale des Luttes Associées) با نام اختصاری فیلا (FILA) نامیده می‌شد و از سپتامبر ۲۰۱۴ نام آن به اتحادیه جهانی کشتی تغییر کرد.

اتحادیه جهانی کشتی در حال حاضر ۱۷۴ عضو دارد، ریاست آن برعهده نناد لالوویچ از صربستان است و نهاد اداره‌کننده ورزش کشتی آماتور در دنیا و نماینده این ورزش در کمیته بین‌المللی المپیک به‌شمار می‌آید.

اتحادیه جهانی کشتی یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین فدراسیون‌های ورزشی در جهان است و تاکنون سخت‌ترین قوانین را برای ورزش کشتی آزاد و کشتی فرنگی در سراسر جهان تصویب کرده‌است.

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول