راهنما
1401/02/04
پایتخت کشور کانادا

پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا است. این کشور از یک طرف با کشور امریکا همسایه است و از طرف دیگر به اقیانوس های اطلس و آرام راه دارد.طبق آمار ۲۸ درصد مردم این کشور را مردمان با اصالت انگلیسی تشکیل می دهند.مردم با اصالت فرانسوی هم ۲۳ درصد دیگر مردم این کشور را تشکیل می دهند.۱۵ درصد مابقی جمعیت این کشور دارای اصالت های متفاوتی از جمله اروپایی، آسیایی، آفریقایی و ... هستند. مناطق زمانی این کشور به ۶ منطقه تقسیم می شود. واحد پول این کشور دلار کانادا است.. این کشور دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی را انتخاب کرده است. البته جدا از زبان رسمی، بیش از ۶۰ زبان بومی در این کشور وجود دارد و مردم به این زبان ها هم صحبت می کنند. اقتصاد کانادا یکی از بزرگترین اقتصاد های دنیا به حساب می آید و بخش عمده ای از صادرات این کشور به مقصد آمریکا انجام می شود

کشور کانادا در هر منطقه دارای آداب و رسوم خاص همان منطقه است و به نوعی منطقه گرایی در این کشور نزد مردم بسیار با اهمیت است.به همین دلیل به سختی به جمع بندی مشخصی از آداب و رسوم این کشور رسید.

خصوصیات اساسی رفتار مردم در کانادا

 در کشور کانادا تا زمانی که روابط افراد از حالت رسمی خارج نشود، یکدیگر را با نام فامیلی صدا می کنند. یکی دیگر از نکات جالب این است که افراد هنگام دست دادن باید حتماً به چشم های یکدیگر نگاه کنند. در مناطق انگلیسی زبان امکان ندارد که هنگام صحبت کردن یک نفر فرد دیگری صحبت های او را قطع کند! البته در مناطق فرانسوی زبان این احتمال که یک نفر وسط حرفتان بپرد بالا می رود! به جز در مواردی که نیاز به تاکید وجود دارد، کانادایی ها بیشتر با کلمات احساسات و حالات خود را بروز می دهند و استفاده ی زیادی از زبان بدن دارند.

کانادایی ها دوست دارند در مورد مسائل شخصی خود با دوستانشان صحبت کنند و انتظار دارند دیگران هم حرف های خود را بی پرده و ساده بیان کنند

 رسوم هدیه دادن

 فرستادن گل پیش از شام به خانه میزبان از جمله رسومات جالب کانادایی ها در زمان هدیه دادن است. آنها معمولاً برای تولدها و در شب کریسمس به هم هدیه میدهند. اگر در کانادا هدیه ای گرفتید سریع آن را باز کنید!

برخلاف ایران در این کشور هدیه دادن پول اصلاً مرسوم نیست .آنها برای مهمانی رفتن اغلب گل و شکلات و شراب را هدیه می دهند.

 آداب غذا خوردن در کانادا

 قبل از شروع میهمانی غذا خوردن را آغاز نکنید! در کانادا غذا خوردن آداب غیر رسمی ای دارد. البته قوانینی هم دارد. مثلاً باید منتظر بمانید تا صندلی محل نشستن شما مشخص شود. همچنین گذاشتن آرنج روی میز کاری دور از ادب است.

 فرهنگ تجارت مردم کانادا

فارغ از اینکه در کدام منطقه در کانادا زندگی میکنید، رعایت اخلاق شرطی است که در سراسر کانادا هنگام تجارت رعایت می شود. قبل از مشغول شدن در شرکت باید از قوانین و قواعد آن سازمان یا شرکت کاملاً مطلع باشید. از جمله فرم لباس پوشیدن هر شرکت که اغلب کت و شلوار و کروات برای مردان و پیراهن و دامن شیک برای بانوان است.

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول