راهنما
1401/02/04
نام قدیم اندونزی

در هر گوشه‌ از کشور اندونزی میتوانید شاهد شگفتی باشید از سواحل شنی سفید و آتش ‌فشان ‌های بالی گرفته تا جاکارتا پایتخت پرجنب ‌و‌جوش و سرزمین‌های بکر سوماترا، اندونزی میزبان گونه ‌های متنوع و گسترده‌ای از حیوانات بومی است که شگفت ‌انگیزترین‌ آن، اژدهای کومودو است، و همه این ها باعث گردیده اندونزی دومین سطح از تنوع زیستی را در جهان به خود اختصاص دهد.

اندونِزی یا بطور رسمی جمهوری اندونزی؛ که نام آن از واژه لاتین ایندوس و یونانی نسوس به معنی جزیره آمده ‌است نام امروزی آن به قرن ۱۸ میلادی، زمانی که اندونزی در حال تشکیل یک کشور مستقل بود بازمی‌ گردد و نام سابق آن «هند هلند» بود.

اندونزی کشوری است  که مجموعی از ۱۷.۰۰۰ جزیره است و همچون  پلی میان دو قاره آسیای و اقیانوسیه قرار گرفته  و  به شکل یک کمان در طول خط استوا کشیده شده‌است.  و قلب  آن جاکارتا است.

اندونزی که  بزرگترین مجمع الجزایر در جهان را داراست.  از میان تمام جزایرش، بالی از شهرت ویژه­ای برخوردار گشته  وبه یکی از محبوبترین جزایر این کشور تبدیل شده است. این سرزمین شگفت‌انگیز در کشور اندونزی، و در محل تلاقی اقیانوس هند و آرام قرار دارد. بالی سرشار جاذبه‌های منحصربه‌فرد است. کوه‌های آتشفشانی فعال، گیاهان خاص و کمیاب، دنیای اعجاب‌انگیز در زیر آب، مزارع پلکانی برنج، معابد مذهبی و سنتی، سواحل شنی سفید، جشن‌ها و فستیوال‌های رنگارنگ و…  فقط گوشه‌ای از زیبایی جزیره بالی هستند.

این جزیره کوه‌های آتشفشانی معروفی مثل آگونگ، باتور و کینتامانی در دل خود جای داده است که با یکدیگر قابی از هوای پاک، مناظر خیال‌انگیز، و منحصربه‌فرد را به نمایش میگذارند.

بالی منبع معابدیست که سقف پلکانی و ارتباط نزدیک ساختمان معبد با آب و چشمه‌های مقدس از ویژگی‌های بارز آن‌ است. بیشتر این عبادتگاه‌ها مربوط به مذهب هندو هستند و هر کدام داستان و افسانه خودشان را دارند. معروف‌ترین معابد جزیره بالی معبد اولون دانو براتان ، بساکی، تیرتا اِم پول، لوهور لم پویانگ، گوا گاجا، تانا لوط و اولوواتو هستند.

جنگل‌های استوایی بالی  عجیب و منحصربه‌فرد هستند  که در دل این جنگل‌های باران خورده استوایی میتوان زیبایی طبیعت بکر وتنوع گیاهی و جانوری را از نزدیک لمس کرد.

مردم بالی به ساخت بادبادک‌های بزرگ شهرت دارند. در واقع اینجا بادبادک بزرگتر نشان‌دهنده هنر و توانایی شخص سازنده است.

و در آخر زیباترین و چشم نوار ترین منظره بالی سواحل آن است آب‌های زلال اقیانوسی، سواحل ماسه‌ای با شن های سفید، جنگل‌های استوایی در امتداد ساحل و… از جذابیت‌های این سواحل بی بدیل هستند.

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول