راهنما
1401/02/04
خرمانی هندی

خوراکی های ترش، جز خوراکی های پرطرفدار در تمام دنیا هستند. خوراکی هایی که باخوردنشان برعکس طعم ترششان لذتی شیرین وجودتان را میگیرید وناخوداگاه چشمانتان جمع میشود و حتی به فکر کردن به آنها هم باعث میشود اب دهانتان راه بیافتد( مثل من که الان است عنان از کف بدهم)

یکی از این خوراکی های خوشمزه «تمرهندی» است میوه‌ای لذیذ که  طعمی ترش و شیرین دارد و هرکسی  بلافاصله بعد از امتحان کردن تمبر هندی، عاشق طعم آن می‌شود.

نام تمر هندی (tamarind) برگرفته از نام تمر (tamar) به معنای خرمای خشک است.

تمبر هندی درختی گرمسیری است این درخت، غلاف‌هایی تولید می‌کند که با پالپی ترش و شیرین و دانه‌های تمبر هندی پر شده است .میوه نرسیده این گیاه به رنگ سبز است و وقتی کاملا رسید به رنگ قهوه‌ای یا قهوه‌ای متمایل به قرمز خواهد شد. طعم این میوه زمانی که خوب نرسیده بسیار ترش است و هرچه بیشتر می‌رسد شیرین‌تر می‌شود. این میوه بومی نواحی آفریقایی است، اما این روزها  لذت طعم بی نظیرش به سراسر دنیا رسیده، و تقریبا در همه ی مناطق گرمسیری پرورش داده می‌شود که شما با مصرفش یا سرانجام از آن متنفر یا فوراً عاشق آن خواهید شد.

 قدمت کشت تمبر هندی به هزاران سال پیش میرسد. و این میوه حدود ۵۰۰ سال پیش توسط مهاجران اسپانیایی به آمریکا رفته است. امروزه، آمریکای جنوبی و مکزیک بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این میوه در سراسر دنیا هستند.

تمبر هندی حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینواسیدها و عناصر گیاهی ارزشمند است. همچنین، مقدار بالایی قند و کالری دارد. و به‌عنوان طعم‌دهنده برای تهیه‌ی بسیاری از غذاها و سس‌ها استفاده می‌شود. این میوه، خواص درمانی هم دارد و علاوه‌براین از آن می‌توان به‌عنوان جرم‌گیر فلزات نیز استفاده کرد. که امروزه به شکل‌های مختلفی از  غلاف‌های خام، پرس‌شده و کنسانتره. تا به شکل آب‌نبات در جهان عرضه شود.

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول