راهنما
1401/02/04
عنوان اشرافی زنانه در اروپا

اعطای القاب تشریفاتی سلطنتی از سنت‌ هایی است که هزاران سال در تاریخ انگلستان قدمت دارد. اعطای نشان در دربار بریتانیا، هر سال در دو نوبت انجام می‌ شود، یک‌ بار در سال‌ روز تولد مقام سلطنت (الیزابت دوم) و بار دیگر به‌ مناسبت فرا رسیدن سال نوی میلادی.

این القاب از طرف ملکه انگلستان به طبقه اشراف و کسانی که سوگند وفاداری یاد کرده اند، اعطا می گردد. این لقب ها به ترتیب اهمیت برای مردان شامل «دوک»، «مارکس»، «ارل»، «وایکانت» و «بارون» و برای زنان شامل «دوسش»، «مارشینس»، «کنتس»، «وایکانتِس» و «بارونِس» میشود. برای احترام به دوک و دوشس به آن ها عالیجناب (Your Grace) گفته می شود و این در حالی است که بقیه مقامات با واژه های لرد والا (My Lord) یا لیدی (My Lady) مورد خطاب قرار می گیرند.

این القاب علاوه بر اعطا شدن، از پدر به پسر هم به ارث می رسد و همه افرادی که این القاب را دارند، جزو اعیان یا اشراف محسوب می شوند.برای دریافت این القاب لازم نیست حتما جزوی از تاج و تخت باشید، اعیان سلطنتی و غیرسلطنتی هر دو صلاحیت دریافت این القاب را دارا هستند.

مجلس اعیان تالار دوم پارلمان بریتانیاست. عضویت در مجلس اعیان بریتانیا زمانی به صورت موروثی در بین خانواده‌ های اشراف دارای عنوان اشرافی رواج داشت. در گذشته نمایندگان این مجلس فقط از میان مردان برگزیده می شدند و مقام آن نیز به مردان به ارث می رسید. اما اکنون این گونه نیست و تغییراتی در این روند ایجاد شده است. نمایندگان مجلس اعیان همانند اعضای مجلس عوام از مصونیت پارلمانی برخوردار هستند و اعیان انگلستان همچون گذشته اجازه دخالت در امور سیاسی را ندارند اما به لحاظ زندگی اجتماعی و ثروت در همان وضعیت پیشین باقی مانده اند و سبک زندگی اشرافی و ویژه خود را دنبال می کنند.

منبع: وبسایت Rooziato (روزیاتو)

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول