راهنما
1401/02/04
کشوری در آمریکای مرکزی

برخی از جزایر آن در حال حاضر به عنوان پناهگاهی برای دزدان دریایی و لوییزیست ها است و از این حیث  برای ما معروف است  که بیشتر ثروتمندان جهان وشاهان ایرانی درگذشته در  آن تفریحگاه ها و جزایری به نام خود داشته اند و منطقه­ای خاص برای گردشگری ماهیگیری، قایقرانی، غواصی، دریانوردی  است.

«باهاما» شامل بیش از سه هزار جزیره بزرگ و کوچک میباشد که درمیان  اقیانوس اطلس جای گرفته است و با کشورهای ایالات متحده آمریکا، کوبا و هائیتی دارای مرز مشترک دریایی می باشد.

در سال ۱۴۹۲ کریستف کلمب  کشور باهاما را کشف کرد  او  تمام بومی‌ها را از نظر  شرایط بردگی بررسی کرد و بنیان  استعمار و   برده­داری را در این کشورتا به امروز به یادگار نهاد. در این کشور استعمار شرایط مخصوص خودش را دارد هرساله دزدان دریایی بخش هایی از باهاما را  از آن خود اعلام میکنند و جنگ‌های مختلفی در این منطقه شکل میگیرد. برده داری در این کشور از دیرباز تا به امروز ادامه دارد و فضای برده‌داری هنوز هم تغییری نداشته است.

جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی زیادی در باهاما وجود دارد و جزایری بسیار زیبا  در دل آن قرار گرفته است که آن را به یکی از زیبا ترین مکان های گردشگری تبدیل کرده است.

یکی از زیبا ترین مناطق باهاما جزیره آندروس است که بزرگترین ناحیه در  این کشور به حساب می­آید ودارای تپه‌های دریایی بسیار دل‌انگیزی بوده و صخره‌هایی بسیار زیبا دارد. این منطقه به نوبه خود  بزرگترین منبع آب شیرین و دارای غارهای زیر آبی و تالاب‌های وسیعی است .

ساحل گریت آباکو یک ساحل سفید است که یکی از زیباترین سواحل در دنیا محسوب می‌شود. بر روی این ساحل ماسه‌های زییایی وجود دارد و یکی از محبوب‌ترین مسابقات ماهیگیری مهیج در آن برگزار می‌شود.

خیابان‌های سبز در کشور باهاما از مکان‌های دیدنی بسیار مهیج است که قدم زدن در آن حس بی‌نظیری دارد این خیابان‌ها بسیار خاص طراحی شده‌اند در انتهای این خیابان فضا برای قایقرانی و دریانوردی به صورت حرفه‌ای دیده می‌شود و دارای آب‌هایی شفاف و مناظر دل‌انگیز است.

جزیره بهشت ( Paradise Island) جزیره ای در باهاما است که در گذشته با نام جزیره هوگ شناخته می شد و در ساحل شهر ناسائو واقع شده است این شهر با داشتن پارک آبی ، استخرها ، ساحل ، رستوران ها ، آکواریوم های پیاده روی و کازینوها ، به تفریحگاه تفریحی آتلانتیس معروف است.

 

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول