راهنما
1401/02/04
نام قدیم هندوستان

در شرق آسیا یکی از پرجمعیت ترین کشور های جهان قرار گرفته که بیشتر از ۱ میلیارد نفر جمعیت داره! این کشور پهناور، فیلم های خیلی تخیلی معروفی هم داره و یکی از نماد های اون گاو هستش! تا الان دیگه ۲۰۰ درصد متوجه شدید کدوم کشورو می گم دیگه! بعله، کشور هند که در جنوب آسیا واقع شده و قدیما اسمش «بهارات» بوده.

این کشور که نوع حکومت مثل ما جمهوریه، از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین و بوتان و نپال و تبت، از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایست (چقدر همسایه!) و جنوبشم که اقیانوس هند قرار داره.

همونطور که اول متن اشاره کردیم از لحاظ تاریخی، قبلا اسم هند، بهارات بوده و الان اسمش از فارسی باستان گرفته شده و هند به جای واژه سانسکریت " سیندو " اومده که اسم یه رودخونه بوده و هندوستان یعنی کشور هندو ها.

پایتخت هند هم از ۱۷۷۲ تا ۱۹۰۰ شهر کلکته بود ولی چون دهلی مرکز تر بود، جرج پنجم بریتانیا که اون سال ها پادشاه هند بودش، پایتخت رو از کلکته برد توی دهلی نو. این شهر کلی آثار باستانی از دوران تمدن موهنجودارو ( دره رود سند ) پیدا شده که مشخص می کنه قدمتش بیش تر از ۵ هزار ساله! علاوه بر اینا دهلی نو اولین پایتخت حکومت مسلمونا از قرن ۱۲ تا ۱۹ میلادی بودش که چندین قرن، کلی جنگ و خون و خون ریزی توش اتفاق افتاده که احتمالا یکی از بزرگ تریناش رو می دونید دیگه! حمله تیمور انگ و نادر شاه به دهلی نو که کلی غنیمت جنگی مثل تخت طاووس و الماس دریای نور رو ازش به ایران آوردن.

در آخر هم به زبان و مذهب این کشور بزرگ اشاره کنیم؛ نژاد حدود ۲۵ درصد از مردم هند، هندو آریایی هستش، ۷۵ درصد دراویدی و ۳ درصد هم نژاد زرد هستن. توی هند ۴۲۸ زبان وجود داره و ۴۱۵ تا از اون ها زبان های زنده به حساب میان!!

 

منبع: https://www.mgairan.com

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول