راهنما
1401/02/04
اثر ماتیسن

رمان های تاثیرگذار و آموزنده همیشه جزو بهترین کتاب ها برای من بودن و علاقه زیادی بهشون دارم. خوندن اینجور رمان ها می تونه ذهنیت شما رو ارتقا بده و بعد جدیدی از زندگی رو براتون روشن کنه. رمان های زیادی توی این زمینه وجود دارن که در عین سادگی، به کاریزمای جالب و عجیبی هم دارن؛ رمان «پَر» از شارلوت مری ماتیسن جزو همین داستانا هستش.

رمان پر جزو رمان های عاشقونه با روایت خطی هستش که شاید بشه گفت بیشتر از کشور خودش، توی ایران مشهور و محبوبه! شخصیت اصلی داستان راجر دالتون نام داره که داشتان خودش رو به صورت نوشته برای دوست قدیمیش یعنی ویویان می فرسته. ویویان این داستان رو برای ما روایت می کنه که به صورت اول شخص نوشته شده و یکی از زیبایی های کتاب اینه که خیلی از جا ها داستان به صورت دیالوگ از زبون خود شخص گفته می شه!

این کتاب رو می تونیم نمادی از لطافت و پاکی، سبکی و ناپایداری به شمار بیاریم که کل داستان یجور تم هیجانی داره و خواننده رو خسته نمی کنه. صحنه های این داستان با احساس و اشک راوی و معشوقش در آمیخته شده و توی خیلی از بخشای داستان، صحته های صمیمی و احساسی این ۲ براتون تداعی میشه.

داستان از این قراره که دالتون ۴۰ ساله مامور بیمه هستش و یه زندگی ساده و آروم در کنار همسر و بچش داره. داستان پیش می ره تا زمانی که پرونده مرگ همسر مادام کوترل به دستش میفته. اینجاست که اون جمله معروف « عشق در جایی که انتظار ندارید شراغ شما میاد » به واقعیت تبدیل میشه و این پرونده دالتون رو در مسیر عشقش قرار می ده!

توی کتاب پر، جدال های درونی دالتون به خوبی و با دقت زیاد شرح داده شده که خواننده این رمان، در نا امیدی و یاس ها، عاشقانه ها و رنج های دالتون به خوبی شریک می شه و حسش می کنه. به شما خوندن این کتاب رو حتما توصیه می کنم و مطمئن باشید اگر به سبک های عاشقانه علاقه دارید، این کتاب براتون به معجزه به حساب میاد!

 

منبع: https://www.ketabrah.ir

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول