راهنما
1401/02/04
کشور موسیقی در اروپا

بعضی کشورا تو جهان هستن که شروع و مبداشون خیلی کوچیک بوده و اصلا به چشم نمیومده ولی کم کم به چنان پیشرفتی رسیدن که آرزوی خیلی ها الان زندگی توی اون کشور ها هستش. کشورای اروپایی زیادی وجود دارن که از لحاظ سطح رفاه زندگی توی مرحله بالایی قرار دارن؛ سوئد، سوئیس و از جمله «اتریش» که در ابتدا به مزرعه کوچیک بودش ولی الان از کشور های محبوب برای مهاجرت به حساب میاد.

این مزرعه کوچیک آروم آروم تبدیل به یه حکومت سلطنتی و دارای پادشاه شد. توی قرن ۱۶ این کشور به عنوان قلب پادشاهی هابسبورگ و به شعبه جوون از اون شناخته می شد و این مورد اتریش رو تبدیل به یکی از تاثیرگذار ترین سلطنت های جهان کرد! اتریش از لحاظ تاریخی بسیار غنی هستش و توی این کشور انواعی از اتفاقات فرهنگی و تاریخی رخ داده.

اتریش که از کشور های مرکزی اروپا هستش بیشتر تاریخ خودش رو بر مبنای قدرت نظامی و اقتصادی می بینه. سال ۱۲۷۸ میلادی مشهور ترین دوره تاریخی این کشور بود که سلطنت هاپسبورگ روی کار اومد. این امپراطوری در پایتخت وین بیشتر از ۶۰۰ سال ادامه داشت و توی دوران خودش گسترش زیادی رو دید.

اتریشی که امروزه وجود داره توی شمالش جمهوری چک و آلمان قرار گرفتن، توی جنوب اسلوونی، غرب اسلوواکی و مجارستان و توی شرق ایتالیا. جالبه بدونید کوه های معروف آلپ بخش زیادیشون یعنی حدود ۶۰ درصد توی اتریش قرار دارن.

اتریش مساحتی در حدود ۸۳ هزار و ۸۸۰ کیلومتر مربع داره که با یکی استان های ایران برابری می کنه! زندگی مناسب با رفاه بالا توی اتریش سبب شده جمعیت خوبی نزدیک به ۹ میلیون نفر ساکن اون باشن. البته مساحت و جمعیت کم اتریش جلوی ایجاد آثار باستانی و دیدنی رو نگرفته و این کشور یکی از زیباترین کشور های اروپایی از این نظر به حساب میاد.

مشهور ترین شهر اتریش هم پایتختشه که وین نام داره؛ جمعیت وین تقریبا ۲ میلیون نفره و بین شهر های بزرگ اروپا رتبه ۶ رو داره. اسم وین ایتالیایی هستش و معلوم نیست معنیش چیه 😊 سال ۲۰۱۵ هم وین جزو ۲۵ شهر برتر جهان برای زندگی قرار گرفت که از این نظر خیلی جای تحسین داره!

در کل باید گفت اتریش به علت رفاه بالای زندگی مردمش و سطح زندگی عالی جزو بهترین کشور های جهانه و هر ساله عده زیادی از مردم جهان برای کار، تحصیل یا زندگی هدفشون رو اتریش و به خصوص شهر وین می ذارن. زیبایی های طبیعی و تاریخی اتریش کم نیستن و اگه برای گردش هم به این کشور سفر کنید می تونید با زیبایی های زیادی رو به رو بشید و لذت ببرید. فرهنگ بالای مردم و اخلاق خوب، رو هم باید در کنار تمام ویژگی های مثبت اتریش قرار بدیم که دست به دست هم میدن و سبب می شن اتریش یکی از بهترین کشور های جهان بشه.

 

منبع: https://lahzeakhar.com

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول