راهنما
1401/02/04
کشور چکمه ای

تا حالا به نقشه ایران توجه کردین؟ همه میگن شبیه یه حیوونه، اگه گفتین چیه؟ 😅 فقط ایران نیست که نقشه کشورش شبیه یه چیزیه، یکی از معروف ترین کشورای اروپایی هم نقشش شبیه چکمه هستش! کشوری که به پیتزا و پاستا معروفه که البته دمشونم گرم، ۲ تا از خوشمزه ترین غذاهای جهانو ساختن 😊 بعله، کشور «ایتالیا» که بریم باهم ببینیم چجوریاست.

ایتالیا جزو محبوب ترین کشور ها برای سفر کردن و همچنین زندگی هستش؛ توی سازمان میراث جهانی یونسکو اسم کشور ایتالیا به عنوان کشوری که بیشترین میزان جاذبه گردشگری رو داره ثبت شده! این کشور جزو بزرگترین اقتصاد های جهان از نظر تولید ناخالص داخلیه و از این جهت سطح زندگی خیلی خوبی داره.

شهر رم به عنوان پایتخت ایتالیا هم که معرف حضورتون هست و بزرگترین و پر جمعیت شهر این کشور محسوب میشه. رم مرکز ناحیه لاتزیو به حساب میاد؛ وسیع ترین شهرداری ایتالیا هم توی همین رم قرار داره. این پایتخت برای چندین دوره پیاپی و برای مدتی طولانی پایتخت امپراطوری روم باستان و اقامتگاه پاپ بوده که از کانون های مهم سیاسی و مذهبی تمدن غرب به حساب میاد.

ایتالیا ۱۹ تا استان و تعداد زیادی شهر داره که از بین اونا شهرای میلان، تورینو، جنوا، پالرمو، فلورانس، کاتانیا و دولت شهر های واتیکان و سن مارینو جزو مهم تریناش هستن. حتما توی خیلی از جاها دیدید که نماد این کشورو گوساله می ذارن؛ دلیلشم الان بهتون می گم: ایتالیا از یه واژه تو زبان باستانی اتروسکی اومده که ریشه اون یونانی ایتالیوس به معنی گوساله هستش. حالا چرا این اسم؟ چون قبایل ایتالیا قبلا گاو نر رو نماد خودشون می دونستن و نام ایتالیا از اونجا اومده.

ایتالیا اینقدر جاهای دیدنی زیادی داره که نمی شه همه اونا رو توی یه متن نوشت، چند تا از اونا رو به صورت تصادفی بخوایم براتون بگیم اینا هستن: شهر ورونا، جزیره البا، قصر داسال، ساحل لا پلوسا، کلیسای سن ویتال، پیتزا ناپولتانا، آبنمای تروی و ده ها جای دیگه که برای دیدن همشون باید ۱ ماه تو ایتالیا اقامت کنید!

در آخر هم به آب و هوای این کشور اشاره ای داشته باشیم که اگه خواستید سفر کنید حواستون باشه 😊 ایتالیا چون رشته کوه های آلپ رو به خودش می بینه آب و هوای متنوعی داره البته بیشتر مناطقش آب و هوای گرم و خشک دارن (مثل بقیه کشواری مدیترانه ای) و گرم ترین ماه سال هم توی ایتالیا ژوئن هستش (یعنی تیر ماه خودمون)

شمال ایتالیا هوای سرد تری داره و بارش برف زیادی هم اونجاها اتفاق میفته و در مقابل بعضی استان های جنوبی این کشور ممکنه تمام طول سال رو بدون بارش بارون بگذرونن! از نظر من برای سفر به ایتالیا بین اواسط فروردین تا اواخر خرداد رو انتخاب کنید چون بهترین آب و هوای کلی توی ایتالیا برای این بازه زمانی هستش.

در کل باید ایتالیا رو جزو بهترین کشور ها تو زمینه گردشگری دونست که حتی اگه هواپیماتون تو یکی از دورترین و گم نام ترین شهرای ایتالیا هم فرود بیاد، باز کلی مکان دیدنی و گردشگری در انتظار شماست.

 

منبع: https://lahzeakhar.com

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول