راهنما
1401/02/04
کشوری در قاره سیاه

کشورای آفریقایی جزو اون دسته از کشورایی هستن که معمولا ناشناخته می مونن؛ آفریقا بر خلاف جلوه عمومیش که یه کشور سیاه و فقیر دیده می شه، کلی جاهای طبیعی بکر و زیبا داره که طبیعتشون فقط تو آفریقا نظیر داره. کشورای زیادی تو آفریقا قرار گرفتن که با دیدن طبیعتشون کیف می کنید! کشور «مالاوی» یکی از کشور های جنوبی آفریقاست که شهر های بسیار مهم و تعیین کننده ای هم داره.

پایتخت مالاوی شهر لیلونگوه هستش که جزو مهم ترین شهرای آفریقایی به حساب میاد. تولید ناخالص داخلی کشور مالاوی تقریبا ۴۷.۱ میلیارد دلاره و از این بایت جای تعجب داره! تقریبا ۹۰ درصد مردم این کشور به کشاورزی مشغولن ولی بیشتر از نیمی از مردم مالاوی، زیر خط فقر قرار گرفتن. مهم ترین محصولاتی که این کشور تولید تولید می کنه شکر و چای و تنباکو هستن و صادرات زیادی هم توی این زمینه دارن.

حکومت توی این کشور به صورت جمهوری هستش و ریاست جمهوری بالاترین قدرت مالاوی به حساب میاد. کابینه های ریاستی توی مالاوی هم به صورت مستقیم توسط رئیس جمهور انتخاب می شن و دیگه جایی وجود نداره که این افراد رو تایید یا رد کنه! رئیس جمهور توی مالاوی با رای مردم و توی دوره های 5 ساله انتخاب می شه و ۱ بار هم اجازه تمدید ریاست به اون داده می شه.

پایتخت تجاری این کشور شهر بلانتایر هستش و در ۳۵۰ کیلومتری جنوب پایتخت قرار داره. پایتخت مالاوی یعنی لیلنگوه هم جزو مهم ترین شهراش هست که برای خرید ملک توی مالاوی خیلی ایده آله و حمایت زیادی توی این زمینه انجام می شه.

از دیدنی های این کشور هم باید به دریاچه مالاوی اشاره کنیم که جزو عجایب اون هستش. این دریاچه زیبا یکی از بزرگترین دریاچه های جهان به حساب میاد و تنوع زیستی خیلی زیادی رو شامل میشه. توی این دریاچه انواعی از تفریحات آبی هم برای بازدیدکنندگان قرار دادن که می تونه تجربه ای بی نظیر باشه.

یکی دیگه از جاذبه های مالاوی، پارک ملی لیوندا هستش که طیف وسیعی از حیوانات بومی توش زندگی می کنن. پارک ملی نیکا رو هم فراموش نکنیم که انواعی از گیاهان و حیوانات زیبا توی اون قرار دارن و یه مکان بی نظیر برای عکاسی هستش. همچنین جزیره لیکوما که نزدیک مرز موزامبیک قرار داره هم یکی از زیباترین جاهای مالاوی به شمار میاد که با خونه های بومی و قشنگ خودش معروفه و تفریحات زیادی رو هم تو دل خودش جای داده.

به نکته جالب رو در مورد قوانین این کشور بگم؛ اینکه شما حق ندارید از بانوان سنشون رو بپرسید! پرسیدن سن زن ها توی مالاوی می تونه براتون خیلی دردسر ساز بشه! (قابل توجه خانومای ایرانی، کشور محبوبتون رو پیدا کردیم 😊)

درسته که بیشتر کشورای آفریقایی فقیر و به دور از پیشرفت هستن، ولی واقعا نباید از طبیعت بکر و زیبای اونا غافل شد و اگه به طبیعت گردی اهمیت زیادی می دید، کشورای آفریقایی مثل مالاوی رو برای بازدید فراموش نکنید.

 

منبع: https://go2tr.co

www.JADVALKATIBEH.com ............................................ Instageram: Magazine.Katibeh ................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول