راهنما
1401/02/05
میدانی در تهران

تهران از اون شهراییه که هر منطقش به یه چیزی معروفه و محصولی خاص رو به فروش می رسونه؛ مثلا عبدل آباد به پارچه و پرده معروفه یا باملند به رستوران های خاص و خوشمزه! این تنوع باعث شده به هر نقطه ای از تهران برید با یه ویژگی منحصر به فرد رو به رو بشید. توی این متن می خوایم ناحیه ای که به فروش وسایل ورزشی معروفه، یعنی «منیریه» رو با هم یه نگاهی بهش بندازیم.

میدون منیریه لقبش بورس لوازم و البسه ورزشیه و توی اون نمایندگی برند های معتبر و خفنی مثل نایک و آدیداس هم قرار داره. موقعیت مکانی میدون منیریه بین خیابون وحدت اسلامی و کارگره که خیابون ولی عصر از وسطش رد می شه (البته تعجب هم نداره، این خیابون ولی عصر رو هر جای تهران بری می بینی! لنتی تمومی نداره! ) اگر هم میدون رو به سمت شرق برید می رسید به کاخ گلستان معروف و بقیه اماکن تاریخی منطقه ۱۲ تهران.

ریشه اسم این میدون بر می گرده به دوران سلطتنت ناصرالدین شاه که اسم یکی از همسراش منیر بود؛ منیر توی این محل زندگی می کرد که از همون دوران یه منطقه لاکچری و اعیانی به حساب میومد و به همین علت شاه اسم منطقه رو گذاشت منیریه ( داشت پاچه خواری زنشو می کرد فکر کنم، خخخ )

همون طور که گفتیم این منطقه پره از فروشگاه های لوازم و لباس ورزشی که هر نوعی از وسایل رو بخواید با قیمت مفت (البته نه همشون، بعضیاشون هم فکر می کنن سر گردنن! ) می تونید تهیه کنید. یه نقطه ضعفی که منیریه داره اینه که فکر زیادی برای غذا خوردن مردم نکردن و خیلی سخت می شه کافه یا رستوران خوبی پیدا کرد، اگرم پیدا کنید معمولا واسه یه املت پول خاویار می گیرن ازتون :/

در نهایت بگم که من خودم اگه بخوام به جاهای مختلف تهران برم ترجیح می دم از مترو استفاده کنم، رانندگی توی این شهر با وجود ترافیک و دود و دم و طرح ترافیک و طرح زوج و فرد و اووووووو واقعا سرسام آوره! برای همین به شمام پیشنهاد می کنم اگه قصد کردید برید منیریه، از مترو استفاده کنید؛ متروی این میدون تو منطقه ۱۱ واقع شده و شما رو نزدیک خود میدون پیاده می کنه. علاوه بر مترو اینجا BRT هم داره که البته من همون مترو رو توصیه می کنم. جدای از اون این منطقه بنظرم اصلا برای ماشین مناسب نیست! اگه برید می بینید اونایی که مغازشون اونجاست و حتی ماشین هم دارن، یه موتور خریدن که با اون برن سر کارشون، خیابون های تنگ و ۱ طرفه و زیاد بودن منطقه پارک ممنوع شما رو از رانندگی توی این منطقه پشیمون می کنه!

www.JADVALKATIBEH.com .................................................. Instageram: Magazine.Katibeh ............................................ YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول