راهنما
1401/02/05
پایتخت پرو

قاره آمریکای جنوبی جزو اون قاره هایی محسوب می شه که کشورای شناخته شده زیادی نداره و معمولا مردم فقط برزیل و آرژانتین رو ازش می شناسن. جدای از اون توی مردم ایران حداقل خیلی معدود افرادی پیدا می شن که بهش سفر کرده باشن. یکی از کشورای قشنگ این قاره، کشور پرو هستش که به پایتختی «لیما»، یکی از کانون های گردشگری آمریکای جنوبی محسوب می شه.

لیما یه شهر ساحلی هستش که به خاطر آب و هوای جذاب و طبیعت خیلی قشنگش می تونه برای علاقه مندان طبیعت یکی از بهترین مقصد ها به شمار بیاد. این شهر به جز طبیعت و شرایط جوی خوبش، پره از مناطق و آثار تاریخی و باستانی که برای افراد اهل تاریخ می تونه خیلی جذاب باشه.

لیما نزدیک اقیانوس آرام قرار گرفته و یه شیب ملایمی هم بین دره ها و دامنه های کوهستانی داره. جمعیت پایتخت پرو آخرین بار تو سال ۲۰۱۷ سرشماری شد که اون موقع ۲ میلیون ۶۰۰ هزار نفر جمعیت داشته.

یه نکته جالبی که شهر لیما داره اینه که یسری اقامت گاه ها توی این شهر هستن که توسط خانواده ها اداره می شن (اسمشون Hospedajes عه ). این اقامتگاه ها هزینه خیلی کم تری نسبت به هتل روی دست شما می ذارن که از نظر مالی جلو بیفتید.

بریم سراغ جاذبه های این شهر؛ یکی از قشنگ ترین جاذبه های لیما توی منطقه ای درست رو به روی اقیانوس با فضایی آروم و زیبا قرار داره که به گردشگاه مالکون معروفه. توی این گردشگاه می تونید نمای طلوع و غروب خورشید رو با اوج زیبایی خودش مشاهده کنید و در کنار اون، به تفریحاتی مثل پاراگلایدر و ورزش های آبی بپردازید.

مورد بعدی موزه لارکو هستش که آثار باستانی قدیمی این کشور از حدود قرن ۷ میلادی توی این موزه ییدا می شن. این اثر ها طی حفاری های زیاد و عمیق به دست اومدن که دیدن اونا خالی از لطف نیست ( البته توجه کنید توی موزه نمی تونید با فلاش دوربین عکس برداری کنید )

میدون de Armos هم دیدنی بعدی این شهره که در واقع جاییه که شهر لیما توی اون ساخته می شه! اسم دیگه این میدون، میدون مایور هم هستش که به نوعی قلب تپنده لیما به حساب میاد و منطقه ای تاریخی رو تشکیل میده.

مورد آخری که می خوام بهتون معرفی کنم، کاخ دولت پرو هستش که یه ساختمون حکومتی و قلمرو مذهبی اسقف اعظم لیما به شمار میاد. این کاخ یبار توی قرن ۱۹ تخریب شده ولی با همون معماری دوباره برپا کردنش. نمای خارجی قشنگ این کاخ شما رو یاد سبک باروک می ندازه!

درسته که کشواری آمریکای جنوبی توی گردشگری بین مردم ایران زیاد شناخته شده نیستن ( البته چون خیلی دورن و هزینه رفت و آمد زیاده هم دال بر علته ) ولی این قاره کشور و شهرای جذابی داره که اگه شرایط سفر بهش رو داشته باشید می تونه تجربه ای بی نظیر و لذت رو بخش براتون ایجاد کنه.

 

www.JADVALKATIBEH.com .................................................. Instageram: Magazine.Katibeh ............................................ YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول