راهنما
1401/02/07
شهری در فرانسه

اگه از من بپرسید که ۳ تا از قشنگ ترین کشورای دنیا کدومان، قطعا یکیشون رو میگم فرانسه. فرانسه اینقدر شهرای قشنگ، جاهای قشنگ، تقریحات قشنگ و هزار تا چیز قشنگ دیگه داره که واقعا نمی شه ازشون گذشت. یکی شهرای فرانسه که من بخاطر آرامش و خلوت بودنش دوست دارم، شهر «نانت» هستش.

نانت از اون شهراییه که اگه می خواید تو سفر از هیاهو و شلوغی شهر دور باشید، می تونه بهترین گزینه براتون باشه! همچنین توی شهر دانشگاهی نانت کلی از دیدنی های جالب و تاریخی قرار دارن که تو اونا با ترکیب شدن تکنولوژی مدرن و تاریخ نوع جدید و بی نظیری از هنر و فرهنگ به شما نشون داده می شه.

خب بریم سراغ جاذبه های شهر نانت؛ اول از همه پارک له ماشین دو لیل که وقتی میرید اونجا بهتره کودک درون خودتون رو ول کنید و مشغول شید به بازی کردن با انواعی از ماشین آلات و وسایل بازی داخلش؛ ماشین هایی که توی پارک ساخته شدن از آثار ژول ورن و لئوناردو داوینچی الهام گرفتن و هیچ جا نمی تونید مثل اونا رو ببینید. این پارک جزو پارکایی هستش که برای تمام اعضای خانواده از ۰ سال تا ۷۰ سال برنامه داره و همه می تونن ازش لذت ببرن! حتما عکس ماشین فیلی غول پیکر این پارک رو دیدید که تبدیل شده به نمادش.

بعد از اون بریم سراغ جزیره نانت که نزدیکای مرکز شهرش واقع شده. دور تا دور این جزیره می تونید رودخونه لوار که بزرگترین و طولانی ترین رودخونه فرانسه هستش رو ببینید. این جزیره 4 تا بخش داره که هر کدوم مربوط به یه حوزه هستش؛ اگه به هنر علاقه دارید به سمت خیابون جمهوری برید و در ضمن می تونید از غذاهای خوشمزش هم میل کنید. بعد از اون به پارک Parc de beaulieu برید و به تفریح بپردازید. پیشنهاد من برای آخر شب هم Quai des Antillesهستش که فضای فوق العاده قشنگی برای قدم زدن و عکاسی داره.

مورد آخری که می خوام بهتون معرفی کنم برای گشتن توی این شهر، ساحل جذابش هستش؛ شما می تونید با رفتن به ساحل این شهر همزمان که از وجود دریا لذت می برید، با کاخ های قدیمی این شهر هم آشنا بشید. ساحل شهر نانت توی فصل تابستون یکی از اصلی ترین جاذبه هاش محسوب می شه که جای از منظره ساحلی، در سمت دیگش چشم اندازی از فضای سرسبز و جنگلی داره که می تونه روح شما رو نوازش بده.

خب همه اینا رو گفتم که یه چیزی رو بهتون بگم، فرانسه فقط پاریس نیستش! درسته که پاریس جزو زیبا ترین شهرای جهانه ولی خب شهرای دیگه ای هم توی فرانسه هستن که اگه به دیدن اونا برید قطعا پشیمون نمی شید! نانت یکی از اون شهراست که با تنوع زیادی که توی جاذبه هاش داره، می تونه چندین روز شما رو درگیر خودش کنه!

 

www.JADVALKATIBEH.com ............................................. Instageram: Magazine.Katibeh ................................................. YouTube: Katibeh Magazine

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول