راهنما
1401/02/10
شهری در فرانسه

همه بیشتر از کشور فرانسه، شهر پاریس می شناسند در صورتی که در این کشور شهرهای زیبا، دیدنی و مشهور دیگری نیز وجود دارد. ساختمان‌ها و بناهای قدیمی این کشور برای دوستداران تاریخ جذاب است و همچنین بسیاری از موزه‌های معروف دنیا در این کشور قرار گرفته است. هر کدام از شهرهای فرانسه نیز جاذبه‌های چشمگیری در خود دارند. یکی از شهرهای معروف و بزرگ فرانسه نیس نام دارد.

 نیس در عصر باستان محل مناسبی برای شکار بوده و بسیاری از انسان ‌های اولیه این منطقه را برای شکار انتخاب می‌ کردند. نیس در قرن ۴میلادی به دست یونانی ‌ها تأسیس شد و نامش به شهر نیک تغییر یافت. یونانی ‌ها باور داشتند که نماد پیروزی به آن ‌ها کمک کرده و توانسته ‌اند رهبری این شهر را به دست بیاورند. قلعه‌ ای در بالای تپه باستانی نیس که قبلا امپراتوری یونان در آن مستقر بوده است، وجود دارد که به قلعه ی قرون‌ وسطی مشهور است. این قلعه یکی از بزرگ ‌ترین و محکم ‌ترین قلعه‌ های سواحل مدیترانه بود که تا مدت ‌ها فتح آن برای بسیاری از اقوام غیرممکن و دشوار بوده است.

 شهر نیس در دهه ۱۸۲۰ توسط انگلیسی‌ها کشف شد و به‌عنوان یک مقر زمستانی مورد استفاده قرار گرفت. درک علت جذب شدن نقاشان امپرسیونیست و اشراف و نجیب‌زادگان انگلیسی به شهر نیس فرانسه بسیار آسان و قابل فهم است؛ این شهر خوش‌منظر و زیبا با هوای آفتابی و مناظر دریایی خیره کننده‌اش، بازدیدکنندگان را مسحور می‌کند. نیس، محصور شده در آب‌های آبیِ آرام خلیج فرشتگان (Baie des Anges) و در پناه دامنه‌های آلپ، در تمام سال آب و هوایی متعادل و خوشایند دارد.

 نیس با قرار گرفتن در مرکز سواحل مدیترانه‌ای جنوب شرقی، نقطه شروعی عالی برای اکتشاف خط ساحلی «کوت د زور» (Côte d'Azur) محسوب می‌شود. در این شهر شخصیتی ایتالیایی به چشم می‌خورد که به وضوح در قسمت قدیمی منطقه قابل تشخیص است و به این علت است که این شهر در نزدیکی ایتالیا قرار گرفته است.

 تعداد موزه هایی که در نیس فرانسه است از تعداد تمام موزه هایی که در کل کشور فرانسه وجود دارد، بیشتر است.                               

سنگ ‌های سواحل نیس شهرت زیادی دارند و همیشه از زیبایی این سنگ ‌ها سخن به میان آمده است  و سواحل آن از این  سنگ‌ های کوچک و درشت پوشیده شده ‌اند، از جاذبه های دیگر این شهر زیبا میتوان کلیسای نوتردام نیس، موزه ماسنا، خرابه‌های رومی، پارک فونیکس، کلیسای جامع سنت نیکلاس و ... را نام برد.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول