راهنما
1401/02/25
خواننده زن ترکیه ای که موسیقی پاپ را به سبک جدیدی اجرا میکند

هانده ینر (Hande Yener‎؛ زادهٔ ۱۲ ژانویه ۱۹۷۳ در استانبول، ترکیه) یکی از خوانندگان زن موسیقی پاپ ترکیه است. در طی دهه گذشته او سبک جدیدی از موسیقی را به صحنه موزیک ترکیه معرفی کرده‌است.

 

  • زندگی شخصی

او پس از اتمام دوره راهنمایی تصمیم گرفت به هنرستان برود، اما پس از مخالفت خانواده اش، در دبیرستان دخترانه ارنکوی ثبت نام کرد. سپس مدتی به عنوان فروشنده مشغول به کار شد و در سال ۱۹۹۰ ازدواج کرد. مادرش خانه دار و پدرش فوتبالیست بود نام مادرش Yıldız Yazıcı و نام پدرش Erol Özyener می باشد. او یه خواهر دیگر نیز دارد. خواهر بزرگترش پنج سال از او بزرگتر است. هانده در خانواده‌ای از لحاظ مالی متوسط پروش یافت.

  • ازدواج

در زمانی که هانده هفده سال داشت، پدرش به خاطر وابستگی شدید به الکل و اختلافات خانوادگی، از مادر هانده طلاق گرفت و این مسئله هانده را به شدت تحت تاثیر قرار داد. بعد از مدتی یعنی در سال ۱۹۹۰ و در دوران جوانی برای اولین بار با شخصی به نام Uğur Kulaçoğlu ازدواج کرد. در همان سال صاحب یک فرزند پسر شد. ولی به خاطر اینکه در سن پایین ازدواج کرده بود با گذشت زمان اختلافت زیادی بین او و همسرش به وجود آمد و در سال ۱۹۹۴ این ازدواج به طلاق انجامید.

  • همکاری با سزن آکسو

او در سال ۱۹۹۲ هولیا آوشار را در مرکز خریدی که در آن مشغول به کار بود، در حال خرید ملاقات کرد. هولیا اوشار باعث شد تا او سزن آکسو را ملاقات کند. در پی این ملاقات او به مدت دو سال به عنوان وکالیست همخوان با او همکاری کرد.

او پس از ۲ سال از سزن اکسو جدا شده و پیش سیاوش گیل به مدت یک سال به آموزش موسیقی پرداخت. پس از آن مدت‌ها در کلوب‌ها و بارهای شبانه، علی‌الخصوص در آنتالیا، به اجرا مشغول شد.

حرفه

او اولین آلبومش را در سال ۲۰۰۰ با عنوان "Senden İbaret" عبارت از تو به بازار ارائه کرد. در سال ۲۰۰۲ با همکاری شرکت موزیک ارول کوسه دومین آلبوم هانده ینر بنام"Sen Yoluna, Ben Yoluma" تو به راه خودت و من به راه خودم به بازار آمد. بعد از آن آلبوم"Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor" عشق روح زنان را درک نمی‌کند را به بازار ارائه داد.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول