راهنما
1401/02/27
فیلمی آمریکایی به کارگردانی گاس ون سنت محصول سال 2003

فیل (Elephant) فیلمی آمریکایی به کارگردانی گاس ون سنت و محصول سال ۲۰۰۳ است.

ماجرای فیلم در دبیرستانی در شهر پورتلند در ایالت اورگَن آمریکا روی می‌دهد، و یادآور ماجرای کشتار در دبیرستان کلمباین در سال ۱۹۹۹ است. این فیلم برندهٔ جایزهٔ نخل طلایی جشنوارهٔ فیلم کَن در سال ۲۰۰۳شده‌است. فیل دومین فیلم از سه‌گانهٔ گاس ون سنت در مورد مرگ پس از جری و پیش از آخرین روزها است. گاس ون سنت نامِ این فیلم را با ارجاع به فیلمِ آلن کلارک در سال ۱۹۸۹ فیل گذاشت.

  • يک روز در دبيرستانی معمولی آمريکايی دانش آموزان سرگرم انجام فعالیتهای معمول خود هستند. الیاس در پارک، در نزدیکی دبیرستان عکس می گیرد. جان یک بار دیگر دیر می رسد. میشل تمرینهای ورزیش را تمام می کند و به کتابخانه می رود. در حالی که دانش آموزان زندگی روزمره عادی خود را دارند، رویدادی در حال آماده شدن است که زندگی آنها را دگرگون خواهد کرد. الکسی، دردکش کلاسش و اریک که مدیر مدرسه نمی خواهد به حرفش گوش دهد، آماده براه انداختن تیراندازی در محیط مدرسه می شوند.

  • فیلمبرداری در مدرسه راهنمایی ویتاکر انجام شد. این مدرسه به دلیل پوشاندن کف، دیوار و سقف مدرسه جهت استحکام در برابر آتش‌سوزی و افزایش مقاومت ساختمان با پنبه نسوز در حال آماده‌سازی بود و اینکه مدرسه قبل از فیلمبرداری تعطیل شده بود.

  • تقریباً ۸۸ شات در این فیلم وجود دارد که بیش از نیمی از این شات‌ها در بیست دقیقه آخر فیلم اتفاق می‌افتد. همچنین بخش اعظم فیلم به صورت بدالبداهه و بدون آماده‌سازی قبلی ساخته شده‌است.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول