راهنما
1401/03/18
اثری از تنسی ویلیامز

در سراسر جهان نام های نویسندگان بسیاری با هویت و خصوصیات گوناگون به گوش می رسد که هرکدام آثار به یاد ماندنی در جهان به جای گذاشتند در اینجا اندکی از زندگی تنسی ویلیامز نویسنده نام دار و بسیار مشهور آمریکایی که اتفاقا خالق کتاب پرطرفداری به نام پرنده ی شیرین جوانی است که فیلم بسیار دیدنی و جذابی نیز از آن در هفت پرده به نمایش در آمد را ورق می زنیم.

توماس لنیر ویلیامز ۲۶ مارس ۱۹۱۱، در کلمبوس، می سی سی پی، چشم به جهان گشود. او از همان اوایل زندگی پر از تنش و فراز و نشیبی را آغاز کرد او دوران کودکی خود در می سی سی پی را خوشایند و شاد توصیف کرد. اما وقتی خانواده اش به سنت لوئیس، میسوری نقل مکان کردند، زندگی برای او تغییر کرد. طبیعت بی دغدغه دوران کودکی او در خانه شهری جدیدش از بین رفت و در نتیجه، ویلیامز به شدت درونگرا و شروع به نوشتن کرد.

در سال ۱۹۲۹، ویلیامز برای تحصیل در رشته روزنامه نگاری در دانشگاه میسوری ثبت نام کرد. اما وقتی پدرش فهمید که ویلیامز در آن دانشگاه رابطه ی عاشقانه با دختری برقرار کرده است به شدت عصبانی و مانع تحصیل او شد

ویلیامز که عمیقاً مایوس شده بود به خانه بازگشت و به اصرار پدرش به عنوان کارمند فروش در یک شرکت کفش مشغول به کار شد. نمایشنامه نویس آینده از این موقعیت متنفر بود و دوباره به نوشتن اشعار و داستان ها در زمان های خالی و بعد از اتمام کارش روی آورد اما او به شدت دچار بیماری افسردگی بود و همین دلیلی بود تا ویلیام دچار حمله عصبی شود اما تسلیم نشد و بسیار برای بهبودیش تلاش کرد از این رو به کالج بازگشت و در دانشگاه آیووا ثبت نام کرد بعد از فارغ التحصیلی وقتی ویلیامز ۲۸ ساله بود، به نیواورلئان نقل مکان کرد، جایی که نام خود را تغییر داد (او در تنسی فرود آمد زیرا پدرش از آنجا آمده بود) و سبک زندگی خود را اصلاح کرد، و زندگی شهری را که الهام بخش کار او بود و نمایشنامه های زیبایی یکی پس از دیگری منتشر کرد او ثابت کرد که نویسنده ای پرکار است و یکی از نمایشنامه هایش ۱۰۰ دلار از مسابقه نویسندگی گروه تئاتر به دست آورد.

برخی از آثار مشهور او را میتوان اتوبوسی به نام هوس، باغ وحش شیشه ای، بوم، ناگهان تابستان گذشته، گم شدن الماس اشک و ... دانست.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول