راهنما
1401/03/19
نام دیگر ایالات متحد آمریکا

ایالات متحده آمریکا کشوری بزرگ در آمریکای شمالی است این کشور از نظر استانداردهای جهانی نسبتاً جوان و کمتر از 250 سال سن دارد. آمریکا اولین کشور از مستعمرات اروپایی بود که با موفقیت از سرزمین مادری خود جدا شد و همچنین اولین کشوری بود که با این فرض که حاکمیت در اختیار شهروندانش است و نه در دست دولت، تأسیس شد این کشور را که با نام دیگر اتازونی نیز می شناسند در قرن بیستم، ایالات متحده به عنوان یک قدرت جهانی ظاهر شد و از زمان جنگ جهانی دوم یکی از قدرت های برجسته بوده است.

از لحاظ موقعیت مکانی ایالات متحده آمریکا کشوری است که در شمال آمریکا و در همسایگی اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام واقع شده است و کشورهای همسایه آن کانادا و مکزیک هستند. جغرافیای ایالات متحده با کوه ها در غرب، دشت وسیع مرکزی و کوه های کم ارتفاع در شرق متفاوت است و تنها کشوری به حساب می آید که دارای زبان رسمی نیست، هرچند انگلیسی آمریکایی به عنوان زبان ملی شناخته می شود و در عمل نیز زبان اصلی کشور است به همین دلیل یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای مهاجران به این کشور تسلط نسبی به زبان انگلیسی است.

ایالات متحده آمریکا به دلیل مشکلات ویزا به عنوان مقصدی متدوال برای گردشگری و توریستی به حساب نمی آید با این حال پارک‌های ملی بسیار زیبا و متعدد، ایالت های رنگارنگ و مختلف با فرهنگ‌های متنوع، روستاها و دهکده های بزرگ و کوچک، موزه‌های بزرگ و جذاب می‌تواند دلیل قابل قبولی برای تحمل این قبیل از مشکلات در هنگام سفر به این سرزمین بزرگ باشد.

مهم تر از همه ایالات متحده آمریکا از نظر توانایی‌های اقتصادی و همچنین نظامی قابل قبول و غنی خود، نقش بسزایی را درسیاست جهان ایفا کرده است. لازم به ذکر است که این کشور عضو ثابتی از شورای امنیت سازمان ملل محسوب می شود که دفتر مرکزی آن در شهر نیویورک قرار دارد و به استثنای کشورهای ایران ،کره شمالی ، تایوان، بوتان و سودان ، کوبا ، ونزوئلا و بولیوی،سایر کشورها دارای روابط دیپلماتیک رسمی با آمریکا می‌باشند.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول