راهنما
1401/03/19
شهری روی آب در ایتالیا

شهری رویایی در شمالی ترین منطقه ایتالیا که شاید بیشترین زیبایی هایی که در این جهان می توان وجود داشته باشد به خوبی در خود جای داده است شهری زیبا با چشم اندازهای طبیعی و تاریخی که یکی از مهمترین میراث جهانی یونسکو محسوب می شود در قرن پنجم پس از میلاد تاسیس و پایه گذاری شد و به دنبال آن در قرن دهم به یک قدرت بزرگ دریایی تبدیل شد کل شهر یک شاهکار معماری خارق العاده است که در آن حتی کوچکترین ساختمان شامل آثار برخی از بزرگترین هنرمندان جهان مانند جورجیونه، تیتیان، تینتورتو، ورونز و دیگران است.

این شهر زیبا و رمانتیک که ونیز نام دارد یک دستاورد هنری منحصر به فرد در کل جهان که بر روی ۱۱۸ جزیره کوچک ساخته شده است و به نظر می رسد بر روی آب های تالاب شناور شده است و منظره ای فراموش نشدنی را تشکیل می دهد که زیبایی بی نظیر آن الهام بخش کانالتو، گوآردی، تورنر و بسیاری از نقاشان دیگر بوده است. تالاب ونیز همچنین دارای بیشترین شاهکارها در جهان به شمار می رود که قلب تاریخی تپنده و یک دستاورد هنری منحصر به فرد در تاریخ است همچنین تأثیر بسزایی در توسعه معماری و هنرهای تاریخی از خود برجای گذاشته است.

جالب ترین ویژگی ونیز را میتوان نبود هیچگونه ماشین و وسیله نقلیه ی چرخ دار دانست و همه وسیله های نقلیه اعم از شخصی، تاکسی، آمبولانس و پلیس در کشتی و قایق خلاصه می شوند از این رو شهری مناسب برای پیاده روی و قدم زدن در کوچه پس کوچه های باریک و زیبا است.

ونیز یکی از شهرهای پرگردشگر جهان است و سالانه میلیون‌ها گردشگر به این شهر می‌روند. از دیدنی‌های این شهر می‌توان به سن مارکو محل دفن مرقس یکی از حواریون عیسی مسیح، کلیسای سن مارکو، برج سن مارکو، پل افسوس، کاخ دوکاله، کانال بزرگ، کلیسای سن زکریا، گالری آکادمیا، پل ریالتو، موزه پگی گوگنهایم، آرسنال ونیز و بسیاری دیگر اشاره کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی زیر دنبال کنید!
magazine.katibeh
Katibeh_Magazine
Katibeh.Magazine
Katibeh Magazine
به اشتراک گذاری
برو به جدول